Samazinājies vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā

0
186
Attēls ilustratīvs

2023.gada jūlijā, salīdzinot ar 2022.gada jūliju, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 2,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 1,9%, eksportētajai produkcijai – par 3,8%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājās par 3,9%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 3,7%.

Ražotāju cenu līmeni gada laikā visvairāk ietekmēja cenu kritums koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; elektroenerģijas tirdzniecībā, gāzes apgādē un siltumapgādē, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā. Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam vairāku pārtikas produktu ražošanā.

2023.gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 2,0%, savukārt eksportētajai produkcijai cenu līmenis nemainījās. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis samazinājās par 0,1%, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 0,1%.

Ņemot vērā šī gada svaru sadalījumu, paaugstinoša ietekme uz kopējo ražotāju cenu līmeni mēneša laikā bija elektroenerģijas, gāzes apgādes, siltumapgādes un gaisa kondicionēšanas nozarei, kur nozīmīgākā paaugstinošā ietekme bija tarifu izmaiņām elektrības sadalē un apgādē.