Saņemta būvatļauja Daugavas stadiona vieglatlētikas manēžas būvniecībai

0
310

Daugavas stadiona vieglatlētikas manēžai ar multifunkcionalitāti saņemta būvatļauja par projektēšanas sākšanu un izstrādāts būvprojekts minimālā sastāvā, ziņo VSIA Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”.

Vieglatlētikas manēža ar multifunkcionalitāti nodrošinās pilnu vieglatlētikas funkcionalitāti treniņprocesu un sacensību norisei atbilstoši World Athletic noteikumiem, atbilstošu infrastruktūru komandu sporta spēlēm basketbolā, volejbolā, florbolā, handbolā un telpu futbolā, Park&Ride stāvparks un kultūras pasākumu norisi.

Būvprojekta minimālā sastāva autori ir SIA BM-projekts un SIA Otrā avēnija.

Jau ziņots, ka 2020.gada 9.aprīlī saņemta Rīgas pilsētas būvvaldes būvatļauja, kas ļauj uzsākt ilgi gaidītās ledus halles būvniecību. Būvniecības termiņi ir saspringti, ledus halle ekspluatācijā jānodod 2021.gada martā, lai jau maijā tajā varētu norisināties Pasaules čempionāts hokejā vīriešiem.

Daugavas stadiona ledus halle galvenokārt būs paredzēta hokeja, daiļslidošanas, šorttreka un kērlinga treniņprocesu nodrošināšanai un sacensībām, kultūras pasākumiem un pulcēšanās vieta Dziesmu un deju svētku dalībniekiem.

Daugavas stadiona teritorija līdz 2022.gadam tiks pilnībā atjaunota un izveidota par modernu kultūras un sporta kvartālu Grīziņkalnā. Pirmajā attīstības posmā tika rekonstruēta Centrālā tribīne un no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes. Sadarbības partneris Rīgas domes Satiksmes departaments projekta ietvaros ir pabeidzis Daugavas stadionam pieguļošo ielu Augšielas, Ata ielas un Vagonu ielas rekonstrukciju.

Darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē (ID Nr. 5.6.1.0/17/I/001) ietvaros. Projektu īsteno VSIA Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību un VAS Valsts nekustamie īpašumi. Kopējais projekta finansējums ir  67 560 868,06 eiro, tajā skaitā, ERAF finansējums 39 931 548,49 eiro, valsts budžeta finansējums 5 546 744,82 eiro, pašvaldības finansējums 1 500 000 eiro, privātais finansējums 1 725 134,98 eiro un neattiecināmās izmaksas 18 857 439,77 eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit