Saņemti 115 projekti ES fondu atbalstam granulu apkures katlu uzstādīšanai

0
112

Saņemti 115 projektu iesniegumi Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta piešķiršanai mājsaimniecību siltumapgādes sistēmu uzlabošanai, ziņo Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) Šim projektu atlases uzsaukumam paredzēti trīs miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), kas ir pietiekams iesniegto projektu apstiprināšanai.

Šajā atlases uzsaukumā bija iespējams saņemt atbalstu granulu apkures katlu uzstādīšanai, papildus veikt arī apkures sistēmas ar sildelementiem pilnīgu atjaunošanu, pārbūvi vai izveidi, saules paneļu sistēmas (ar pieslēgumu elektrotīklam) iegādi un uzstādīšanu, elektrotīkla pieslēguma jaudas palielināšanu.

Lielākā interese par atbalstu granulu apkures katlu uzstādīšanai mājsaimniecībās bijusi Kurzemes plānošanas reģionā saņemti 34 projekti; augsta aktivitāte arī Rīgas (28) un Vidzemes (23) reģionos. Savukārt Zemgalē (17) un Latgalē (13) projektu skaits ir salīdzinoši mazāks.

Projektu iesniegumos ir paredzēta jauna apkures katla, kas piemērots granulu kurināmajam, iegāde un uzstādīšana, ar kopējo uzstādāmo nominālo jaudu 2 249 kW. 70 projektu iesniegumos papildus plānota apkures sadales sistēmas pilnīga atjaunošana, pārbūve vai izveide, ar sistēmu kopējo jaudu 1 317 kW. Saules paneļus uzstādīt plānots tikai četros projektu iesniegumos ar kopējo uzstādāmo jaudu 27,2 kW, savukārt divos projektu iesniegumos ir paredzēta pieslēguma elektrotīkliem jaudas palielināšana.

Projektu iesniegumos kopumā plānotais ERAF finansējums ir 802 072,03 eiro, līdz ar to pieejamais atbalsta apjoms ir pietiekams, lai varētu atbalstīt visus projektus, kas atbildīs programmas nosacījumiem un kritērijiem.

Projektus mājsaimniecību siltumapgādes sistēmu uzlabošanai trešajā uzsaukumā CFLA pieņēma divus mēnešus – no 2023.gada 26.septembra līdz 27.novembrim. Pēc projektu iesniegšanas beigu termiņa projektus izvērtēs trīs mēnešu laikā, projektu īstenošana jāveic ne ilgāk kā divu gadu laikā. Projektu atlases dokumentācija publicēta CFLA tīmekļvietnē, tur tiks publicēta arī informācija par apstiprinātajiem projektiem.