Aivars Brambis šodien, 29.decembrī, svin 80 gadu jubileju.

Būvniecībā Aivars Brambis ir kopš 1961.gada, kad sāka studijas Rīgas Politehniskajā institūtā (RPI). Tolaik visi dienas nodaļas studenti pirmo pusotru gadu dienā strādāja būvobjektos un vakaros apmeklēja nodarbības institūtā. Aivars Brambis bija atslēdznieks un gāzes metinātāja palīgs Āgenskalna dzīvojamo namu kvartālā.

Savu izvēli – dzīvi saistīt ar būvniecību – nekad nav nožēlojis. Viņa darbu var pamanīt daudzās Latvijas pilsētās, bet pašam īpašu gandarījumu sagādā Daugavpilī paveiktais – tur pārveidojot pilsētas ūdensapgādi no Daugavas upes uz pazemes ūdeņiem, viņš visos procesos bija iesaistījies jau sākot no hidroģeoloģiskās izpētes darbiem. Pēc pazemes ūdeņu ūdensgūtnes izveidošanas un atdzelžošanas stacijas Ziemeļi uzbūvēšanas Aivaram Brambim bija prieks, ka otrai lielākajai Latvijas pilsētai izdevās atteikties no Daugavas ūdens izmantošanas.

Satraucošākais brīdis karjerā? Tādu bijis pietiekami daudz. Lūk, viens. Aivars Brambis no būvuzņēmēja saņēma informāciju, ka nākamajā dienā palaidīs darbā galveno notekūdeņu sūkņu staciju Liepājā, un pa apvadlīniju (apejot notekūdeņu attīrīšanas ietaises) novadīs notekūdeņus jūrā pa tikko izbūvēto 1,2 km garo 1 m diametrā izlaidi. Aivars nekavējoties zvanīja, lai neieslēdz sūkņu staciju, jo tādā gadījumā tikko uzbūvētā izlaide uzpeldētu. Pēc murgos pavadītas nakts, kuros rādījās peldošais cauruļvads, agri no rīta lidoja uz Liepāju.

Aivars Brambis ir Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) biedrs kopš biedrības dibināšanas. Bijis ilggadējs LBS, Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības un Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas valdes loceklis un sertificēšanas komisijas loceklis. Taču svarīgākais viņam ir bizness un savs uzņēmums SIA Aqua-Brambis, kuru nodibināja 1991.gadā.

Uzņēmuma galvenās darbības sfēras ir: ūdensapgādes un kanalizācijas; sistēmu projektēšana un būvprojektu vadība; tehniski ekonomisko pamatojumu izstrāde; pieteikumu sagatavošana ārvalstu investīciju piesaistei; konkursa dokumentu; sagatavošana un būvuzraudzība saskaņā ar FIDIC līguma nosacījumiem; projektu tehnisko un progresa sanāksmju vadīšana.

Aivars Brambis Latvijas jauno būvinženieru paaudzi redz kā ļoti daudzsološu, bet  pie nosacījuma, ka jaunajiem būvspeciālistiem ir profesionāls darbaudzinātājs, kas nežēlo pūles kolēģu izaugsmes veicināšanā. Un tāds ir Aivars Brambis, par ko saņēmis Latvijas Būvinženieru savienības atzinību kā labākais darbaudzinātājs. Viņš lepojas, ka viņamir izdevies izveidot draudzīgu un profesionālu komandu.

Aivara Brambja dzīves moto: “Laimīgs cilvēks ir tad, ja no rīta pamostoties gribas iet uz darbu, bet darba dienai beidzoties, gribas doties mājās. Dzīve ir mirklis, tāpēc dzīvoju šodien.”

2013.gadā Aivaram Brambim toreizējais Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedza nozares augstāko apbalvojumu Būvindustrijas lielā balva. Pamatakmens piešķirts par mūža ieguldījumu būvindustrijā.

Lūk, ko par Aivaru Brambi saka kolēģi:

  • Aivaram ir izdevies izveidot veselīgu atmosfēru kolektīvā, kas motivē gan strādāt, gan kopīgi atpūsties. Darbiniekam ir motivācija maksimāli labi veikt savu darbu, jo pretī tiek saņemta vadītāja atzinība un novērtējums. Aivars rūpējas par saviem darbiniekiem un pie viņa var vērsties pēc palīdzības ne tikai ar darbu saistītos jautājumos.
  • Aivars Brambis ir ne vien augsta līmeņa speciālists, profesionāls inženieris, bet arī lielisks vadītājs, kurš virza uzņēmumu uz priekšu, taču nekad nepazaudē pašu galveno – cilvēcisku sirsnību.
  • Autoritāte draugu pulkā, uzņēmumā, kā arī sabiedriskajās organizācijās, kurās viņš darbojas. Cilvēks, kura vārdos vienmēr ieklausās, un kura viedokli respektē. Laipns un izpalīdzīgs.
  • Laikam jau dzimšanas dienās mēdz pacelt jubilāru augstāk saulītē, tomēr par Aivaru Brambi neliekuļojot jebkurā brīdī var teikt: ļoti inteliģenta daudzšķautņaina personība, mūžīgais meklētājs, savas nozares entuziasts un Latvijas patriots.
  • Darba attiecībās harizmātisks līderis, ļoti prasīgs, rosina savus darbiniekus domāt patstāvīgi, tajā pašā laikā ļoti atklāts, sirsnīgs un cilvēcīgs.
  • Aivars Brambis – smalkjūtīgs, maigs un labsirdīgs, ar nekad nezūdošu humora izjūtu, tomēr tajā pašā laikā stingrs un prasīgs gan pret sevi, gan pret saviem kolēģiem. Jebkurā, pat vissarežģītākajā situācijā ir izturēts, saglabā mieru un paškontroli, papildus tam profesionālās pieredzes bagāža – tas viss palīdz viņam pieņemt saprātīgus lēmumus.
  • Aivars joprojām ir santehniķis pēc būtības, kuram dažreiz niez izdarīt ko jaunu. Ļoti mīl suņus!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit