Seminārā prezentē “Rail Baltica” iepirkumu prioritātes

0
260

Vairāk nekā 1300 dzelzceļa un citu nozaru profesionāļi no 34 Baltijas un Eiropas valstīm, tostarp Vācijas, Itālijas, Somijas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Francijas un citām piedalījās Rail Baltica organizētajā iepirkumu tiešsaistes seminārā, kas norisinājās 30.martā, informē uzņēmums RB Rail.

Tiešsaistes seminārā, kuru atkārtoti iespējams noskatīties mājaslapā railbaltica.org, AS RB Rail pārstāvji iepazīstināja ar galvenajiem plānotajiem publisko iepirkumu, tostarp nacionālo projektu ieviesēju, konkursiem 2021.gadā.

Pasākumu atklāja Agnis Driksna, AS RB Rail izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs, uzsverot globālā projekta pašreizējo fokusu, kas ir sagatavošanās vērienīga apjoma būvdarbiem. “Neraugoties uz pandēmijas negatīvo ietekmi, kas palēninājusi daudzu nozaru darbību, Rail Baltica projekts 2020.gadā uzrādījis ievērojamu progresu. Mēs turpinām saņemt spēcīgu politisko atbalstu gan nacionālā, gan ES līmenī. Tāpat arī globālā projekta loma turpinās pieaugt, stimulējot valstu ekonomikas atveseļošanos un esot par Baltijas valstu reģionālās attīstības dzinējspēku.”

“Turpinot ar Rail Baltica nākamo attīstības posmu, galveno uzmanību šogad veltīsim, lai sagatavotos vērienīgu būvniecības darbu sākšanai. Tas ietvers gan globālā projekta īstenošanas plānu sinhronizēšanu ar pieejamajām finansēšanas perspektīvām, gan nepieciešamo sagatavošanas darbu veikšanu dzelzceļa materiālu un komponenšu nodrošināšanai pamattrases būvniecībai. Kopējā līguma vērtība šogad uzsāktajiem publisko iepirkumu projektiem pārsniegs 2 miljardus eiro, un mēs ceram izveidot spēcīgas un ilgtspējīgas partnerības nākamajiem gadiem,” stāsta Driksna.

Rail Baltica projektēšanas darbi notiek 640 km no Rail Baltica 870 km garās pamattrases, kā arī 2020.gads iezīmējis būvniecības darbu sākšanu visās trīs Baltijas valstīs. Līdz 2026.gadam kopējās Rail Baltica investīcijas Baltijas valstu reģionā sasniegs 5,8 miljardus eiro, no kuriem 85% ir Eiropas Savienības līdzfinansējums, un pašlaik noslēgto līgumu summa sasniedz 675 miljonus eiro.

“Šodien mēs strādājam ar vairāk nekā 217 Baltijas un 50 pārējās Eiropas Savienības uzņēmumiem, apvienojot labākās starptautiskās un vietējās zināšanas un pieredzi. Mēs iedrošinām gan starptautiskos, gan vietējos partnerus piedalīties publiskajos iepirkumos, lai pievienotos Rail Baltica komandai un kopīgi strādātu pie projekta ambiciozo mērķu sasniegšanas,” papildina Driksna.

AS RB Rail Iepirkumu vadītājs Kristjans Pīrsalu prezentēja galvenos publisko iepirkumu virzienus: konsolidētu dzelzceļa materiālu un konstrukciju iepirkumus tādām kategorijām kā sliedēm, gulšņiem, dzelzsbetona elementiem un trokšņu sienām, publiskos iepirkumus atlikušajiem diviem Rail Baltica pamattrases posmiem Lietuvā, kā arī jaunu publisku iepirkumu enerģijas apgādes apakšsistēmas projektēšanai un būvniecībai, un signalizācijas (CCS) apakšsistēmu ieviešanai, kas tiks uzsākta 2022.gadā.

Aiga Benfelde, AS RB Rail Iepirkumu vadītāja noslēdza semināru, informējot par galvenajām vadlīnijām attiecībā uz iepirkumu procesu, galvenajām prasībām un vērtēšanas kritērijiem.

Pilns iepirkumu saraksts un prezentāciju video ieraksti ir pieejami Rail Baltica mājaslapā: www.railbaltica.org.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit