Sērijveida dzīvokļu cenas divos mēnešos samazinājās par 0,5%

0
280

Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu vidējā cena februārī samazinājās par 0,3%, bet gada pirmajos divos mēnešos dzīvokļu cenas kopumā sarukušas par 0,5%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas Arco Real Estate jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Februārī sērijveida dzīvokļu vidējā cena noslīdēja līdz 911 eiro par kvadrātmetru, kas ir par 44% mazāk nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1620 eiro par kvadrātmetru. 

Rīgas lielākajos mikrorajonos februārī galvenokārt tika novērota cenu samazināšanās, un sērijveida dzīvokļu cenas pazeminājās  astoto mēnesi pēc kārtas, teikts pārskatā. Tomēr novērots, ka daudzos Rīgas mikrorajonos februārī piedāvājumā vairs nebija lētie dzīvokļi.

Lielākoties Rīgas lielākajos mikrorajonos cenas dzīvokļiem pēdējos divos mēnešos pazeminājās. Izņēmums ir Ķengarags, kur pagājušā gada nogalē bija lielākā cenu lejupslīde, bet šogad novērots cenu kāpums. Lielākais cenu samazinājums kopš gada sākuma Rīgas mikrorajonos novērots Purvciemā – par 2%. Citos lielākajos Rīgas mikrorajonos cenas šogad pazeminājās 0,1-1% robežās.

Februārī sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena vienistabu dzīvokļiem samazinājās par 0,6%, trīsistabu – par 0,2% un četristabu dzīvokļiem – par 0,3%. Vienīgi divistabu dzīvokļu vidējā cena saglabājās bez izmaiņām.

Februārī būtiskākais cenu kritums konstatēts Iļģuciemā, kur cenas mēneša laikā samazinājās par 1%. Imantā un Āgenskalnā februārī netika konstatētas cenu izmaiņas.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas februārī saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena mēneša laikā noslīdēja līdz 1101 eiro par kvadrātmetru. Viena kvadrātmetra viszemākā vidējā cena bija Bolderājā – 696 eiro par kvadrātmetru, kas februārī arī nedaudz samazinājās.

Februārī visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 55 000 eiro līdz 60 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt lētākie dzīvokļi bija lietuviešu projekta mājās, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 33 000 eiro līdz 45 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 30 000 eiro līdz 45 000 eiro atkarībā no mikrorajona.