SIA “Lode” kāpina apgrozījumu

0
1090

Šī gada desmit mēnešos SIA Lode sasniedza 11,4 miljonus eiro apgrozījumu, kas ir par 13% vairāk nekā šādā laika posmā iepriekšējā gadā. No kopējā produkcijas apjoma 14% tika realizēti Latvijā, bet eksportēti 86%, informē uzņēmuma pārstāvji.

Latvijā vislielākais pieaugums sasniegts keramisko bloku Keraterm pārdošanā – kopumā realizēts par 2,3 reizēm vairāk bloku nekā gadu iepriekš. Savukārt par 90% palielinājās klinkera bruģakmens pārdošanas apjoms pret pērnā gada desmit mēnešiem.

“Esmu pārliecināts, ka arī Latvijas iedzīvotāji sākuši investēt ilgmūžīgākos produktos, domājot ne tikai par cenu, bet arī to, vai izvēlētie būvmateriāli kalpos vismaz piecdesmit gadu un vairāk,” saka SIA Lode tirdzniecības vadītājs un valdes loceklis Valdis Zariņš.

No eksporta tirgiem vislielākais pieaugums šī gada desmit mēnešos novērots Krievijā, kur produkcija realizēta par 59% vairāk nekā iepriekš. Arī šajā valstī klinkera bruģakmens bija vispieprasītākais, kur pārdošanas apjoms palielinājās 4,2 reizes pret tādu pašu laika posmu pirms gada. “Šāds milzīgs kāpums bija iespējams, jo mūsu tehnologi un meistari radījuši vairākas jaunas bruģakmens krāsas, piedāvājot pasaules līmeņa kvalitāti,” pauž Zariņš.  

Arī citos eksporta tirgos vispieprasītākais SIA Lode ražojums bija klinkera bruģakmens, ko var pat dēvēt par bruģakmens triumfa gājienu Eiropas un citās valstīs. Pērn SIA Lode strādāja ar 12,5 miljonu eiro apgrozījumu un 0,6 miljonu eiro peļņu, savukārt konsolidētais apgrozījums kopā ar meitas uzņēmumiem Polijā un Krievijā bija 17,2 miljoni eiro un peļņa sasniedza 0,7 miljonus eiro.