SIA “Tenachem” plāno jaunas noliktavas būvniecību Dobelē

0
184
Publicitātes attēls

Uzņēmums Soudal Group plāno veikt investīcijas Latvijas meitas uzņēmumā SIA Tenachem ar mērķi uzbūvēt jaunu noliktavu, informē SIA Tenachem pārstāvji.

2020.gadā tika uzsākta projekta uzdevuma izstrāde un 2023.gada laikā tiks pabeigts ēkas tehniskais projekts. Pakāpeniski īstenojot projekta uzdevumus, līdz 2025.gada pavasarim plānots uzbūvēt energoefektīvu noliktavas ēku Spodrības ielā 1A. Papildus šim projektam Dobeles novada pašvaldība ir izstrādājusi Elektrības ielas rekonstrukcijas projektu ar mērķi sakārtot degradētu teritoriju pilsētā, nodrošinot nepieciešamās komunikācijas noliktavai, ļaujot attīstīties citiem blakus esošiem uzņēmumiem un vairojot iedzīvotāju labklājību.

Noliktavas projekta galvenais mērķis ir uzbūvēt drošu un energoefektīvu noliktavas ēku Spodrības ielā 1A, kas uzņēmumam nodrošinās 10 000 palešu vietu ietilpību produkcijas uzglabāšanai un vietu 6 fasēšanas līnijām. Papildu noliktavas ēkai, projekta ietvaros plānots labiekārtot teritoriju, izbūvējot taras noliktavu, autostāvvietu darbiniekiem, kravas automašīnu stāvvietu un piebraucamo ceļu kravas automašīnām, kas tiks savienots ar rekonstruēto Elektrības ielu.

Ieceres izstrāde tika uzsākta 2019.gadā, kad tika apzinātas uzņēmuma vajadzības un zemes gabalu iegādes iespējas Spodrības ielas teritorijā, Dobelē. 2020.gadā līdz ar izbūves teritorijas iegādi Spodrības ielā, tika uzsākta projekta uzdevumu izstrāde, kam tika piesaistīts Arhitektu birojs Nams. Šogad tika uzsākta noliktavas projektēšana, kas tiks pabeigta līdz 2023.gada beigām, kā arī tika piesaistīts būvniecības konsultants SIA Cizeim. Pēc būvatļaujas saņemšanas, 2024.gada sākumā tiks sākti pirmie būvniecības darbi, ēkas nodošana ekspluatācijā plānota 2025.gada pavasarī.

Noliktavas ēkas platība sastādīs 5292 kvadrātmetrus, savukārt kopējā teritorija aizņems 21492 kvadrātmetrus, kas paredz vietu izaugsmei. Noliktavas pirmajā stāvā tiks izbūvēta piegādes un noliktavas zona, apsardzes telpa, birojs uzņēmuma darbiniekiem, atpūtas telpa un citas palīgtelpas. Ēkas otrajā stāvā būs biroja, atpūtas un apspriežu telpas, ģērbtuves un citas telpas uzņēmuma vajadzībām. Noliktavas trešajā stāvā izbūvēs laboratoriju, fasētavu, biroja telpas un palīgtelpas. Ēkas ceturtais stāvs kalpos kā tehniskais stāvs, savukārt pagrabstāvs – kā komunikāciju stāvs. Teritorijā tiks ierīkotas kravas automašīnu stāvvietas un ēkā šoferu atpūtas telpas, kā arī tiks izbūvēta velo/moto novietne, autostāvvieta darbiniekiem ar 32 auto vietām un divas no tām būs aprīkotas ar uzlādes iespēju.

Uz noliktavas ēkas jumta tiks izvietots saules paneļu parks, ar mērķi atbalstīt Eiropas Savienības uzņemto zaļo kursu un ražot videi draudzīgu enerģiju, kas tiks 100% izmantota pašu vajadzībām, nodrošinot pusi no gada ap 70% no elektroenerģijas patēriņa. Ēkas apkurei tiks izmantota siltumsūkņu tehnoloģija. Lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos starp noliktavas stāviem, ēkā tiks izbūvēts lifts, ievērojot vides pieejamības principu.