Siguldā izbūvēts multifunkcionāls atpūtas un sporta laukums

0
535
Foto no Sigulda.lv

Siguldas Raiņa parkā izveidots multifunkcionāls aktīvās atpūtas un sporta laukums, kas jau pieejams apmeklētājiem. Jaunizbūvētais laukums ietver asfaltētu velo trasi (pump track), skeitparku ar koka kompozītmateriāla rampām/konstrukcijām, kā arī bērnu basketbola laukumu, lai veicinātu aktīvu atpūtu un sportisku dzīvesveidu, piesaistot dažādu vecuma grupu un prasmju līmeņu apmeklētājus, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Kompleksa zonā izveidots daudzfunkcionāls, vairāku līmeņu skeitparks, kas piemērots dažādu līmeņu braucējiem turpat 800 kvadrātmetru platībā. Rampas veidotas no koka kompozītmateriāla. Teritorijā ir iekārtota multifunkcionāla asfaltēta trase, kas piemērota dažāda vecuma braucējiem ar visu veidu nemotorizētiem transporta līdzekļiem, taču zonā saglabāta arī Velozinis trasīte pašiem mazākajiem. Apkārt pumpu trasei un skeitparkam ir speciāli izveidots skrituļslidošanas celiņš.

Veikta arī teritorijas labiekārtošana – soliņi, atkritumu urnas, velo statīvi. Atpūtas kompleksa zonā trases un celiņi ir apgaismoti, tāpat teritorijā tiek veikta video novērošana.

Velo trases asfaltētās daļas platība plānota 788 kvadrātmetru apmērā. Galvenās trases garums ir 170 metri, bet mazās trases garums – 40 metri.

Aktīvās atpūtas un sporta laukuma būvniecību veica SIA City Playground. Projekta izmaksas: 480 719 eiro ar PVN.

Multifuncionālā aktīvās atpūtas un sporta laukuma atvēršanas svētki ar paraugdemonstrējumiem plānoti Siguldas svētku laikā, kas norisināsies 3. jūnijā.

Turpinās arī Raiņa parka rekonstrukcijas projekta izstrāde, lai tuvākajos gados pārbūvētu to pilnībā, tai skaitā izveidotu jaunas rotaļu elementu zonas.