Siltinās Rēzeknes sociālā dienesta ēku

0
130

Centrālās finanšu un līguma aģentūra apstiprinājusi Rēzeknes pilsētas domes projektu par energoefektivitātes paaugstināšanu sociālā dienesta ēkā Zemnieku ielā 16A, informē Rēzeknes pilsētas pašvaldība.

Projekta Energoefektivitātes paaugstināšana un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošana Rēzeknes pilsētas pašvaldības ēkā mērķis ir samazināt primārās enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldību izdevumu samazināšanos par siltumapgādi.

Projektā paredzēts siltināt ēkas fasādi, cokolu, bēniņus un lēzeno jumtu un pagrabu, nomainīt logus un ārdurvis, pārbūvēt infrastruktūru ar atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Tāpat paredzēts atjaunot karstā ūdens, apkures un peldbaseina telpas ventilāciju.

Kopējās projekta izmaksas ir 765 484,43 eiro, no tām ERAF finansējums – 500 000 eiro. Projektu īstenos līdz 2022.gada 11.aprīlim.

Projekta sasniedzamais minimālais iznākuma rādītājs – primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums ēkā projekta investīciju rezultātā ir 272 165 kWh/gadā (ietaupījums 66,76%), siltumnīcefekta (ogļskābo) gāzu samazinājums gada projektā veikto investīciju rezultātā ir 62,556 tonnas CO2 ekvivalenta (samazinājums 71%) un no atjaunojamiem energoresursiem saražotā papildjauda projektā veikto investīciju rezultātā 0,061 MW.

Projekts tiks īstenots 4.2.2.specifiskā atbalsta mērķa Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās ceturtajā atlases kārtā Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldību ēkās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit