Siltumizolācija ar finanšu ieguvumu

0
290

Augošo būvniecības izmaksu apstākļos nereti mēdz izmantot būvmateriālus un risinājumus ar zemāku cenu, tāpēc var ciest kvalitāte un ilgmūžība.

Pieaugot būvmateriālu un darbaspēka izmaksām, kāpj arī kopējās izmaksas ēkas uzbūvēšanai un viena kvadrātmetra izbūves maksa. Tam var sekot pārdošanas cenas kāpums, kas ietekmē pieprasījuma un maksātspējas robežas.

Ja projekta matemātiskais modelis neļauj saglabāt līdz šim izvēlētos būvmateriālus, tie jāaizstāj ar zemākas klases materiāliem un tehnoloģijām, lai maksimāli saglabātu pašizmaksu un investīciju peļņu. Tas var dot finansiālu ieguvumu, tomēr pastāv kvalitātes risks. Tāpēc ne vienmēr zemāka cena ir risinājums, lai iegūtu izdevīgāku galaproduktu.

Būtu lieliski, ja varētu uzlabot kvalitāti ar augstākas klases materiāliem, iegūstot lielāku investīciju atdevi. Ir cits ceļš – mainīt projekta risinājumus, lai nesamazinātu kvalitāti un iegūtu lielāku investīciju atdevi. Viens no veidiem, kā panākt efektivitāti gan ēkas siltumnoturībā, gan par būvmateriāliem ieguldīto līdzekļu investīciju atdevē – ROI jeb return of investment –, ir efektīvākas un plānākas siltumizolācijas izvēle un izmantošana. Tas ir arī ceļš, kā iegūt plašumu ēkā – maksimālo lietderīgo platību un vairāk dabiskās dienasgaismas telpās. Šis koncepts piemērots gan jaunbūvēs, gan ēku renovācijā.

Visu rakstu lasiet žurnāla Būvinženieris decembra numurā (Nr.83).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit