Sistēmas ar PIR siltumizolāciju

0
418

Jumta konstrukcijai var izvēlēties dažādus izolācijas risinājumus atkarībā no būves pielietojuma un apstākļiem.

Lēzena vai slīpa jumta konstrukcijai būvniecības sistēmu ražotājs Technonicol nodrošina visus materiālus – tvaika izolāciju, siltumizolāciju un hidroizolācijas slāni. Ir pieejama vairāku veidu siltumizolācija – ekstrūzijas putu polistirols jeb XPS, akmensvate un jau populārais polizocinurāts jeb PIR. Var izvēlēties klasisko polimērbituma jumta segumu, bituma dakstiņus vai kādu no sintētiskajiem jumta segumiem – PVC vai TPO membrānu. Te apraksts par sistēmām, kur var izmantot PIR siltumizolācijas materiālus, ievērojot Latvijā spēkā esošos būvnormatīvus.

Uzņēmums Technonicol 2014.gadā ieguldīja līdzekļus jauna siltumizolācijas materiāla ražotnē, pašlaik tā ir viena no modernākajām Eiropā. 2015. gadā Technonicol sāka ražot PIR siltumizolāciju, un tagad tur tapusī siltumizolācija klāj vairāk nekā 150 000 000 m2 jumtu un fasāžu, nodrošinot mājīgu klimatu. Sešos gados uzkrāta vērtīga pieredze, un uzņēmuma darbinieki sniedz noderīgas konsultācijas.

Sākot jauna siltumizolācijas materiāla ražošanu, uzņēmums attīstījis tehnisko servisu un būvniecībā iesaistītajiem piedāvā dažādus projektēšanas rīkus – AutoCad, Revit un BIM videi ar PIR siltumizolācijas materiālu izmantošanu dažādās konstrukcijās. Uzņēmumam svarīgi, lai tehniskie risinājumi ir korekti un kalpo visu ēkas mūžu.

Siltumizolācijas materiāliem, tāpat kā katrai skrūvei, ēkas konstrukcijā ir sava vieta. Ja materiāls nebūs piemērots, ēkas īpašnieks vai īrnieks agri vai vēlu sastapsies ar problēmām. Tās var būt dažādas, brīžiem pat negaidītas.

Aplūkosim mūsu apstākļiem piemērotas konstrukcijas. Sāksim ar klasisku divslīpju vai vienslīpu jumtu, kura slīpums nav mazāks par 12 grādiem. Arhitekti un dizaineri daudz eksperimentē, un pasūtītājiem ir atšķirīgas vēlmes. Sistēma ir zīmīga ar to, ka tai redzamas jumta kopnes un spāres, būvniekiem ir ērta strādāšana, jo jumts tiek klāts no augšas. Tā var nodrošināt augstu montāžas kvalitāti.

Vairāk lasiet žurnāla Būvinženieris decembra numurā (Nr.83).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit