Skonto Group grupā ietilpstošie uzņēmumi tuvāko trīs gadu laikā plāno divkāršot apgrozījumu līdz vairāk nekā 300 miljoniem eiro gadā, intervijā aģentūrai LETA sacīja Skonto Group valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.
“Patlaban Covid-19 situācijas dēļ grupas investīciju plāni ir zināmā mērā iesaldēti, jo ir grūti prognozēt, kāda būs kopējā ietekme uz tirgu. Investēt iekārtās, kuras līdz galam nav pārbaudītas, šobrīd būtu pārsteidzīgi, tādēļ esam iepauzējuši ar investīcijām. Tas gan nenozīmē, ka mums nav ideju. Plāni mums ir,” sacīja Vilcmeiers.
Skonto Group valdes priekšsēdētājs pastāstīja, ka tiek domāts par investīcijām Skonto Plan rūpnīcas jaudu palielināšanā, Latvijas energoceltnieka (LEC) tehniskā aprīkojuma uzlabošanā.
“Investīcijas ir plānotas desmitu miljonu eiro apmērā, taču viss atkarīgs no grupas stratēģiskā plāna. Mēs vēlētos tuvāko trīs gadu laikā apgrozījumu dubultot. Mēs, protams, esam orientēti uz izaugsmi. Cik liela būs mūsu ambīcija uz izaugsmi, man šobrīd ir grūti teikt. Es domāju, ka tas noteikti būs divciparu skaitlis – tas ir padsmit līdz pat 30% izaugsme gadā,” sacīja Vilcmeiers.
Viņš skaidroja, ka ir vairāki faktori, kas ietekmēs to, vai to izdosies sasniegt, – potenciālie klienti, papildu investīcijas, kas nepieciešamas ražotņu jaudu palielināšanai, kvalificētu darbinieku piesaiste.
“Šī izaugsme ir jāsabalansē visos tās posmos. Varbūt izaugsme sākumā nebūs tik strauja, bet, ja izdarīsim pareizos mājasdarbus nākamo divu gadu laikā, tad trešajā gadā izaugsme jau būs ar ļoti labu izrāvienu,” stāstīja Vilcmeiers.
Jautāts, kādos sektoros prognozē lielāko izaugsmi, Vilcmeiers skaidroja, ka Skonto Prefab tie lielākoties ir privātie pasūtījumi.
“Savukārt, ja runā par LEC, tad ir divas sadaļas. Mēs redzam ļoti lielu interesi no privātā sektora, jo, piemēram, Vācijā lielāko daļu pasūtījumu organizē privātās kompānijas ar valdības grantu atbalstu, tajā pašā laikā enerģētikā Zviedrijā tas ir privātais sektors, kurš investē un veic pasūtījumus. Taču primāri šis pasūtījumu pieaugums ir saistīts ar ES uzstādījumu par enerģētisko neatkarību,” pavēstīja Skonto Group vadītājs.
Vilcmeiers skaidroja, ka Skonto Group ir relatīvi jauns veidojums, kas dibināts pagājušajā gadā. Tajā tika apvienoti visi lielie eksportējošie uzņēmumi, šobrīd šajā grupā ietilpst četri Latvijas tirgū lieli uzņēmumi – Skonto Cross Timber Systems, kas ir līmētā masīvkoka konstrukciju ražotājs ar ražotni Jelgavā, Skonto Prefab, kas ir dzelzsbetona konstrukciju ražotājs ar ražotni Salaspilī, Skonto Plan Ltd elementfasāžu ražotājs ar ražotni Tukumā, kā arī LEC ar meitassabiedrību Vācijā LEC GmbH. 80% grupas apgrozījuma tiek ģenerēta ārpus Latvijas, primāri tā ir Skandināvija, Lielbritānija un Vācija.
2019.gadā grupas uzņēmumu kopējais apgrozījums bija apmēram 161 miljons eiro. “Šogad, ja izdosies noturēties pagājušā gada līmenī, ņemot vērā Covid-19 situāciju, tad būs ļoti labi. Pagājušajā gadā mūsu grupas apgrozījumā 75–80% veidoja eksports, šogad es ceru, ka izdosies eksporta īpatsvaru palielināt līdz 85%,” sacīja Vilcmeiers.