Skrīveros top Stacijas laukuma pārbūves projekts

0
524

Lai uzlabotu satiksmes un iedzīvotāju, īpaši skolēnu, drošību Skrīveru stacijas laukumā pie Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, stacijas un autobusu pieturas, kas ir viena no intensīvāk izmantojamām teritorijām Skrīveros, tika pieņemts lēmums sākt Stacijas laukuma pārbūves koncepta izstrādi, informē Aizkraukles novada pašvaldība.

Sadarbībā ar SIA br.ook interior architecture jau izstrādāts projekta plāns, kas kalpos kā iecere tālākai būvprojekta sagatavošanai.

Aizkraukles novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu vadītāja Liene Paukšte-Uzula stāsta, ka izstrādātais vizuālais materiāls kalpo kā pamats tālākai būvprojekta izstrādei – teritorijas un ceļu projektēšanai.

Stacijas laukuma Skrīveros infrastruktūra ir novecojusi, esošais apgaismojums ir nepietiekams un autotransporta kustība nav attiecīgi regulēta. Viens no galvenajiem jautājumiem teritorijā ir satiksmes drošība, jo līdzās ir skola.

Izstrādātajā konceptā paredzēta funkcionālo zonu un transporta kustības savstarpēja nodalīšana. Tāpat projektā piedāvā izveidot apļveida transporta kustību stacijas laukumā, kurš patlaban tiek izmantots kā stāvlaukums, neskatoties uz to, ka aiz dzelzceļa stacijas ēkas izveidota jauna bezmaksas auto stāvvieta.

Paredzēts ierīkot vairākas apgaismotas gājēju pārejas un izveidot divas autobusu pieturas: sabiedriskajam un skolas autobusam. Galvenais projekta uzsvars ir radīt vienmērīgu kustības plūsmu vieglajam autotransportam, netraucējot sabiedriskajam transportam, tāpat arī izveidot riteņbraucēju un gājēju ceļu.

Projektā norādīti konceptuālie labiekārtojuma elementi un apgaismojums, bet tiem var tikt piemērotas alternatīvas, ievērojot galvenos izmērus un vizuālo stilistiku.

Šogad paredzēts izstrādāt Stacijas laukuma pārbūves projektu, bet tā sakārtošanu varētu īstenot nākamgad.