Šogad piešķirs Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas

0
480

Šogad pirmo reizi piešķirs Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvu, kas atzīmēs iepriekšējā gadā viskvalitatīvāk atjaunotās, restaurētās un pārbūvētās kultūrvēsturiskās ēkas Jūrmalas valstspilsētā, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pašvaldības pārstāvji.

Konkursu Jūrmalas pašvaldība dibinājusi, lai veicinātu Jūrmalas unikālās un augstvērtīgās arhitektūras saglabāšanu un izteiktu atzinību ēku īpašniekiem par ieguldījumu pilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā.

No 2021.gadā ekspluatācijā nodotajām 32 uz vēsturisko apbūvi attiecināmām ēkām tika izvirzīti 15 kultūrvēsturiski nozīmīgi objekti, ko tālāk vērtēja žūrijas komisija, izvēloties piecus finālistus.

Cīņu par Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas godalgām turpinās dzīvojamā māja Bulduru prospektā, arhitekts Andris Bērziņš, dzīvojamā māja Kaudzīšu ielā, arhitekts Jānis Viziņš, dzīvojamā māja Kāpu ielā, arhitekts Gatis Gavars, dzīvojamā māja Konkordijas ielā, arhitekte Dzintra Putniņa, dzīvojamā māja Vidus prospektā, arhitekti Kārlis Alksnis, Gundega Martirova un Daina Krieviņa.

Profesionāla žūrija, kuras sastāvā ir arhitekti un kultūras mantojuma speciālisti, vadījās pēc vairākiem kritērijiem, tostarp izvērtējot kultūrvēsturiskās substances klātbūtni, konstruktīvo un dekoratīvo būvelementu kopumu sabalansētību un to, kā ēkas iekļaujas apkārtējā vidē.

Uzvarētāji tiks paziņoti Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas pasniegšanas svinīgajā ceremonijā 2022.gada rudenī.

Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balva ir Jūrmalas valstspilsētas augstākais apbalvojums kultūrvēsturisko ēku restaurācijā un atjaunošanā. Ar to izsaka atzinību un novērtē ēku īpašnieku vai valdītāju ieguldījumu Jūrmalas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā. Balvas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību arhitektūras mantojumam kā nozīmīgam Jūrmalas pilsētas identitāti veidojošam faktoram. Balvu organizē Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības iestāde Kultūrtelpas un vides dizaina centrs.