Šogad sāks būvēt Austrumu maģistrāles posmu no Ūnijas ielas līdz Staiceles ielai

0
848

Līdz ar būvniecības sezonas sākumu Rīgas domes Satiksmes departaments plāno uzsākt Eiropas Savienības līdzfinansētā objekta Austrumu maģistrāles posma Ieriķu iela – Vietalvas iela 1. kārtas būvniecību, posmā no Ūnijas ielas līdz pat Staiceles ielai.

Tas tiks darīts, lai izveidotu nepārtrauktu pilsētas loka maģistrāli galvaspilsētas ziemeļu – dienvidu virzienā. Austrumu maģistrāles trūkstošā posma izbūve novērsīs satiksmes sablīvējumus galvenajās centra maģistrālajās ielās un uz pārvadiem, novirzot kravas tranzītu. Tādējādi būtiski samazināsies ceļu satiksmes negadījumu konfliktsituācijas un uzlabosies gaisa kvalitāte pilsētas centrā.

Projektā plānots celt vienotu pārvadu pār Ieriķu un Dzelzavas ielām 605 metru garumā, pārbūvēt objektam piegulošās ielu brauktuves, izveidot ielas un vienlīmeņa ielu mezglus. Lai nodrošinātu automašīnām apstāšanās un stāvēšanas vietu, Madonas ielā plānots ierīkot stāvlaukumu 36 automašīnām.

Izbūvējot objektu, tiks paredzēta infrastruktūra arī gājējiem un velobraucējiem. Savukārt, domājot par nākotnes perspektīvām, papildus esošajām sabiedriskā transporta pieturvietām, tiks izbūvētas vēl papildus pieturas Dzelzavas ielas apkārtnē.

Austrumu maģistrāle šobrīd stiepjas no Dienvidu tilta kompleksa līdz Viestura prospektam. Taču pilsētas loks šobrīd nevar pilnvērtīgi funkcionēt, jo iztrūkst viens tā posms no Ieriķu ielas līdz Vietalvas ielai.

Projekta īstenošanai plānots piesaistīt Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Šobrīd noslēgusies Austrumu maģistrāles posma Ieriķu iela – Vietalvas iela 1. kārtas izbūves iepirkuma procedūra un notiek pretendentu piedāvājumu vērtēšana.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit