Šovasar pabeigs sociālo pakalpojumu centra ēkas būvniecību Valmierā

0
370
Foto no Valmierasnovads.lv

Pagājušā gada martā tika uzsākta Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra ēkas būvniecība Valmierā, Rīgas ielā 53A. Pērn novembra beigās tika atzīmēti spāru svētki, bet šobrīd celtniecības darbi ir finiša taisnē, ēkas būvniecību paredzēts pabeigt jau šovasar, informē Valmieras novada pašvaldībā.

Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs Valmierā pilnveidos pilsētā esošo sociālo pakalpojumu infrastruktūru un paplašinās Valmieras un apkārtējo novadu iedzīvotājiem kvalitatīvu un pieejamu sociālo pakalpojumu piedāvājumu personām funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem.

Kā informē Valmieras novada pašvaldības būvinženieris Kaspars Kalniņš, kopš spāru svētkiem ēkai ir izbūvēts jumta segums un veikta siltumizolācijas iestrāde, ir uzstādīti logi un ārdurvis, nosiltināta fasāde, daļēji izbūvētas starpsienas, ieklāta grīdu siltumizolācija un uzstādītas grīdu apkures caurules 10 kilometru kopgarumā, kā arī uzsākta grīdu betonēšana. Ir daļēji izbūvēta ventilācijas sistēma, ūdensapgādes, kanalizācijas un apkures sistēma un sākti elektroinstalācijas montāžas darbi. Būvniecības darbi norisinās bez aizkavēšanās – saskaņā ar līgumā noteikto grafiku.

Ēku būvē, izmantojot masīvkoka krusteniski līmētus koka paneļus CLT ar izolāciju koka karkasā. Paneļos ir iestrādātas atveres elektrības kabeļiem, rozetēm un citām komunikācijām, tādējādi būtiski atvieglojot celtnieku darbu un paātrinot būvdarbus. Gaiteņos paredzēti piekārtie koka redeļu griesti. Arī apdarē tiek izmantoti kokmateriāli, jumta segumam – skārds. Fasādi rotās vertikālas koka kolonnas.

Piekļūšana Daudzfunkcionālajam sociālo pakalpojumu centram būs organizēta no Rīgas ielas, izmantojot jau esošo iebrauktuvi to paplašinot, kā arī veidojot gājēju celiņu visā piebraucamā ceļa garumā, sākot no ielas gājēju ietves un turpinot līdz jaunbūvētajam centram. Transporta plūsma arī ir paredzēta tā, lai netraucētu pansionāta darbību. Pie ēkas izbūvēs 15 autostāvvietas, no kurām 4 paredzētas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Teritorija tiks aprīkota ar apgaismojumu un soliņiem. Centra teritorijā ierīkos atsevišķu pagalmu Dienas aprūpes centra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un arī pagalmu ar augstajām dažādu augu dobēm pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kur atpūsties un pavadīt laiku starp nodarbībām un rehabilitāciju.

Paredzēts nodalīt ar žogu pansionātam piegulošo teritorijas daļu, lai nekrustotos pansionāta iemītnieku un daudzfunkcionālā centra apmeklētāju plūsmas. Tiks nodrošināta vides pieejamība ēkai un telpām. Tāpat katram pakalpojumam paredzētās telpas būs nodalītas viena no otras ar atsevišķām ieejām no vestibila.

Būvniecības procesa laikā paredzēts arī iepirkums mēbeļu izgatavošanai un iegādei, kas piemērotas personām ar funkcionāliem traucējumiem un garīga rakstura traucējumiem, kā arī aprīkojuma iegādes iepirkums Specializētajām darbnīcām.

Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā pašvaldība nodrošinās pakalpojumus divām mērķgrupām – pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Būvniecību veic SIA R.K.C.F.Renesanse, Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra būvprojektu izstrādāja SIA Baltex Group, arhitekte Dzintra Cīrule. Būvdarbu autoruzraudzību nodrošina SIA Baltex Group.