Šovasar plāno pārbūvēt Aizsargu ielu Jelgavā

0
501
Foto no Jelgava.lv

Noslēdzies iepirkums par Aizsargu ielas pārbūvi no tilta pār Vircavas upi līdz Miera ielas rotācijas aplim Jelgavā. Patlaban tiek gatavota dokumentācija, lai noslēgtu līgumu ar iepirkumu konkursā uzvarējušo būvuzņēmumu. Tiek prognozēts, ka ielas pārbūve varētu sākties šovasar, informē Jelgavas novada pašvaldībā.

Pašvaldība jau vairākus gadus ir sistemātiski strādājusi, lai piesaistītu finansējumu ļoti sliktā stāvoklī esošo tranzītielu – Aizsargu ielas, Miera ielas un Miera ielas rotācijas apļa – rekonstrukcijai. Tranzītielu ceļa segums beidzamos gados ir tādā stāvoklī, ka vairs nespēj nodrošināt atbilstošu satiksmes drošību pie šādas satiksmes intensitātes. Lai novērstu ceļu satiksmes bīstamību, pašvaldība bija spiesta Aizsargu ielas posmā no Vircavas upes tilta līdz Miera ielas rotācijas aplim samazināt atļauto braukšanas ātrums līdz 50 kilometriem stundā.

Aizsargu ielas posmā no Miera ielas apļa līdz pilsētas robežai pilnībā tiks atjaunots tranzītielas segums, uzlabota lietusūdens novade, saremontētas caurtekas, savukārt, lai uzlabotu satiksmes drošību, krustojumā ar Kārniņu ceļu tiks izbūvēts jauns rotācijas aplis. Tuvojoties rotācijas aplim un pašā rotācijas aplī tiks izbūvēts apgaismojums, bet gājēju drošībai – ietve rotācijas aplī un ielas šķērsošanas zona gājējiem. Tāpat projekta laikā paredzēts atjaunot ielas segumu Kārniņu ceļā, savukārt Lediņu ceļa posmā līdz pilsētas robežai tiks veikta dubultā virsmas apstrāde.  

Kopējais projekta realizācijas laiks ir 12 mēneši. Darbus iepirkuma konkursa rezultātā veiks SIA Ceļu būvniecības sabiedrība Igate par kopējo summu 1 462 123,14 eiro (bez PVN).