Spāru svētki pirmajai biroju ēkai “New Hanza” teritorijā

0
367

Topošajai A klases biroja ēkai New Hanza teritorijā, Mihaila Tāla ielā 1, Rīgā, nosvinēti spāru svētki, atzīmējot ēkas augstākā būvniecības punkta sasniegšanu.

Projekta attīstītājs ir Pillar Capital AS un īpaša uzmanība veltīta tam, lai biroju ēka būtu ne vien funkcionāli pārdomāta un mūsdienīga, bet arī atbilstu ilgtspējīgas celtnes principiem – to apliecinās BREEAM Excellent sertifikāts, un to jau apliecina starptautiskajā konkursā Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā saņemtais apbalvojums par ilgtspējīgāko projektu Baltijā. Apbalvojums piešķirts, vērtējot ēku pēc tādiem ilgtspējības parametriem kā energoefektivitāte, resursu taupīšanas risinājumi, projektā iestrādātie vizuālie risinājumi, materiālu izmantojums, kā arī mikroklimata nodrošinājums un iekšējās vides kvalitāte. Tā būs gandrīz nulles enerģijas ēka, uz tās augstākās daļas korpusa tiks izvietoti saules paneļi, kas ļaus būtiski samazināt koplietošanas telpu uzturēšanas izmaksas.

Biroju ēkas iznomājamā platība sasniegs 12 680 kvm, bet ēkas kopējā platība – 16 700 kvm. Nomniekiem pieejamas telpas sākot no 150 kvm. Ēkas 1. stāvā paredzētas telpas ēdināšanas pakalpojumiem, bet 2.stāvā – unikālas kopstrādes telpas 500 kvm platībā. Nomniekiem būs pieejamas 65 iekštelpās izbūvētas autostāvvietas, tostarp ar elektroauto uzlādes punktiem. Blakus teritorijā esošā autostāvvieta papildina minēto kapacitāti vēl par aptuveni 500 vietām. Pie ēkas būs pieejama velonovietne vairāk kā 300 velosipēdiem un elektroskūteriem, tai skaitā 175 vietas atradīsies zem nojumes.

Līdz šim biroju ēkas būvniecības laikā piesaistīti ap 20 apakšuzņēmēju, savukārt celtniecības un citu darbu veikšanai nodarbināti ap 150 cilvēku.

Biroju ēkas ģenerāluzņēmējs ir Pillar Contractor, kurš veica arī projektēšanas darbus, savukārt būvprojekta arhitektūras daļu ir izstrādājis projektēšanas birojs MARK Arhitekti. Visa projekta attīstības kopējās investīcijas pārsniegs 30 miljonus un celtniecības darbus ir plānots pabeigt 2023.gada pavasarī. Ēkas apsaimniekošanas pakalpojumus nodrošinās Pillar Property Management.