Spāru svētkus atzīmē biznesa centrs “Novira Plaza”

0
471

Biznesa centram Novira Plaza, kura celtniecībā notiek pašā Rīgas centrā, atzīmēti spāru svētki. Projektu plānots pabeigt līdz 2023.gada augustam ar kopējām investīcijām, kas pārsniedz 55 miljonus eiro.

Novira Plaza būs ilgtspējīga A klases biroju ēka, kas izstrādāta atbilstoši LEED standartiem, un tās būvniecībā tiks izmantoti tikai augstākās kvalitātes materiāli. Mērķis ir iegūt LEED platīna sertifikātu ēkas pirmajos darbības gados. Biroja telpu izveidē tiks izmantoti visi mūsdienīgie tehniskie risinājumi, nodrošinot ērtu un elastīgu dizainu. Ēka būs mūsdienīga un energoefektīva, tai būs vairākas apzaļumotas zonas un attīstīta infrastruktūra, kas piemērota gan gājējiem, gan riteņbraucējiem un autovadītājiem. Pirmajā stāvā būs izvietotas tirdzniecības telpas, savukārt divos pazemes stāvos – autostāvvieta, kurā varēs novietot ap 200 automašīnām, kas šādā centrālā vietā ir būtisks aspekts.

Līdz šim Novira Plaza būvobjektā jau pilnībā pabeigti 10 000 kubm betonēšanas darbu, izmantojot 24 100 t betona, un 70% apjomā – mūrēšanas darbi. Patlaban tiek ražotas alumīnija stiklotās konstrukcijas un darbus uzsāk jumiķi. Paralēli notiek inženierkomunikāciju montāža stāvos, pagraba stāva siltināšana, kā arī telpu apdare.

Novira Plaza biroju ēkā tiks apvienoti gudri arhitektūras risinājumi, rūpīgi pārdomāts interjera dizains un augstas kvalitātes apdares materiāli. Novira Plaza dizaina izstrādei ir izveidota labi pazīstamu un pieredzējušu profesionāļu komanda. Ēkas arhitekti ir Dace Putniņa un Andris Kalinka no arhitektu biroja BB studija, savukārt interjera dizaina izstrādei ir izvēlēts igauņu arhitekts Mēlis Press (Meelis Press). Novira Plaza būvniecību kā galvenais būvuzņēmējs veic SIA Velve.