Spēkā stāsies jauni Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumi

0
797

Valdība atbalstījusi Tieslietu ministrijas un Valsts zemes dienesta izstrādātās izmaiņas Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumos. Būvju kadastrālās uzmērīšanas (BKU) process kļūs vienkāršāks un tiks mazināts administratīvais slogs. Jaunā kārtība ļaus atsevišķos gadījumos atteikties no būvju kadastrālās uzmērīšanas, jo nepieciešamos datus iegūs no būvniecības informācijas sistēmas (BIS).

Būtiskākās izmaiņas, stājoties spēkā grozījumiem:

  • reģistrējot būvi, datus par būvi Valsts zemes dienests iegūs no būvniecības informācijas sistēmas;
  • I grupas būves vai II grupas palīgēkas uzmērīs tikai no ārpuses;
  • telpu grupu apvienošanas vai sadalīšanas procesā nebūs nepieciešama apsekošana;
  • Inženierbūvju (piemēram ceļi, tilti) reģistrācija tikai no dokumentiem;
  • nodrošinās aktuālus datus par būvi Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā.

Plānotās izmaiņas, tuvojoties aktīvai būvniecības sezonai, paātrinās būvju reģistrācijas procesu, atslogojot klientus no atsevišķām veicamajām darbībām un arī efektivizēs Valsts zemes dienesta speciālistu darbu, kas ļaus atbrīvojušos iestādes resursus novirzīt klientu pasūtījumu izpildei. Paredzētās izmaiņas vienlaikus samazinās klientiem gan pakalpojuma izmaksas, gan  saņemšanas termiņu.

Šobrīd dienests saskaras ar palielinātu interesi pēc BKU pakalpojuma. Par galveno iemeslu tam kalpo likumdevēja prasība, ka līdz 2022. gada 1. oktobrim bija jānodod ekspluatācijā ēkas vai arī jāpagarina būvatļaujas, kur būvniecība ir uzsākta pirms 2014. gada 1. oktobra. Lai rastu risinājumus, Tieslietu ministrija  un Valsts zemes dienests ir izstrādājuši rīcības plānu situācijas stabilizēšanai, kas paredz vienkāršu būvju reģistrāciju bez BKU, efektivizēt BKU procesu un metodoloģiju, palielināt BKU speciālistu skaitu un pilnveidot BKU pakalpojumu izvērtēšanu.  

Jaunie noteikumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā Latvijas Vēstnesis.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit