SPRK izsludina konsultāciju par elektroenerģijas pārvades pakalpojuma tarifa metodiku

0
155

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome izsludinājusi konsultāciju par elektroenerģijas pārvades sistēmas pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku. Tās viens no ieviešanas mērķiem ir nodrošināt efektīvāku pakalpojuma sniegšanu lietotājiem.

Metodikas projekts paredz nodrošināt vienotu tarifu aprēķināšanas pieeju visiem sistēmas operatoriem. Pērn līdzvērtīgas izmaiņas tika pieņemtas attiecībā uz AS “Sadales tīkls”. Ar šo metodiku tādas pašas prasības tiks noteiktas arī pārvades sistēmas operatoram – AS “Augstsprieguma tīkls”.

Metodikas projekts paredz virkni izmaiņu, kas nodrošinās AS “Augstsprieguma tīkls” efektīvāku pakalpojuma sniegšanu un stabilāku darbības vidi.

Paredzams, ka tarifu projekts tiks aprēķināts pēc atļauto ieņēmumu griestu metodes, izmantojot regulatīvo kontu. Ņemot vērā, ka daļa no pārvades sistēmas operatora izmaksām nav atkarīgas no operatora, piemēram, elektroenerģijas zudumu cena, inflācijas izmaiņas, SPRK ieskatā šī pieeja ir vispiemērotākā. Šāda metode nodrošinās tarifu stabilitāti, jo daļu izmaksu pieaugumu var kompensēt ar citu izmaksu samazinājumu, kas neradīs nepieciešamība pēc tarifu pārskatīšanas.

Vienlaikus grozījumi nosaka – līdzīgi, kā sadales sistēmā pieslēgtajiem ražotājiem, sistēmas izmaksu segšanā piedalīsies arī elektroenerģijas ražotāji, kas pieslēgti pie pārvades sistēmas.

Pēc metodikas stāšanās spēkā AS “Augstsprieguma tīkls” plāno SPRK iesniegt izvērtēšanai jaunu pārvades sistēmas pakalpojuma tarifu projektu ar spēkā stāšanās datumu 2021. gada 1. janvāris.

Ar konsultācijas dokumentu iespējams iepazīties SPRK mājaslapā: https://bit.ly/35a1AXt  Priekšlikumus un komentārus par konsultāciju dokumentu projektu lūdzam iesniegt līdz 2020. gada 11. maijam, nosūtot tos uz [email protected]

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit