Starpdisciplīnu arhitekts

0
1419

Latvijas Arhitektu savienība Didzi Jaunzemu nodēvējusi par vienu no spilgtākajiem jaunās paaudzes arhitektiem. Viņš saņēma Būvindustrijas lielo balvu līdz ar titulu Gada jaunais arhitekts 2019.

Didzis jau studiju laikā Erasmus programmā papildināja zināšanas Milānas Politehniskajā universitātē Itālijā un Eiropas Ekonomikas zonas apmaiņas programmā Norvēģijas Zinātnes un tehnoloģiju universitātē Trondheimā. Piedalījies arhitektūras plenēros Ķīnā un Šveicē.

Astoņus gadus augstskolā vadāt lekcijas par arhitektūras dizainu. Kā jaunu cilvēku var pierunāt kļūt par pasniedzēju?
– Uzaicināja. Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA tikko bija izveidota Arhitektūras fakultāte. Kopā lēmām, ko studentiem mācīt, kādai vajadzētu būt sistēmai. Iegūta akreditācija. Taču tagad darba apjoms tā pieaudzis, ka vairs nevaru savienot ar darbu birojā DJA, tāpēc augstskolā piekritu būt tikai diplomdarbu aizstāvēšanas komisijās. Diemžēl studenti kļūst aizvien nemotivētāki un bieži nenovērtē to, ko darām. Izlēmu darīt ko citu.

Tomēr profesionālais sākums jums ir ārzemēs?
– Pēc universitātes beigšanas vairākus gadus strādāju Nīderlandē, arhitektu birojā OMA. Guvu jaunas zināšanas, lielu pieredzi. Tur atlasīti vislabākie arhitekti, tiek radīti visgrandiozākie projekti. Pasaulē tas ir TOP līmeņa birojs. Tomēr arī tur pēc dažiem gadiem radās sava veida rutīna un nepieciešamība doties tālāk. Kur? Uz citu biroju? Jebkurš cits būtu kādu līmeni zemāk nekā OMA. Tad ko? Radīt savu? Bija sākti nelieli objekti Latvijā, to vidū Likteņdārza skatu terase. Nolēmu atgriezties dzimtenē.

Visu interviju ar Didzi Jaunzemu lasiet žurnāla Būvinženieris februāra numurā (Nr.78).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.