Statikas guru

0
54

Rasēšana, modelēšana, nelielu savienojumu aprēķini, pēc tam mezglu detalizācija – tāds bija Gada inženiera 2019 Aigara Madžuļa ceļš līdz statikas eksperta darbam lielos objektos Zviedrijā, Norvēģijā un citur pasaulē. Paralēli AS UPB grupas SIA RK Metāls ēku konstrukciju būvinženieris izstrādāja un testēja automatizācijas rīkus.

Aigars dalās zināšanās ar kolēģiem par statikas modeļiem, inženierrīku lietošanu, metāla konstrukciju un mezglu aprēķiniem, saglabājot nevainojamu precizitāti arī milzīga apjoma informācijas plūsmā. Viņš cenšas izstrādāt tādus risinājumus, lai ražošana un montāža ritētu pēc iespējas efektīvāk. Aigars vienmēr ir patīkams sarunbiedrs, lielisks kolēģis, sabiedriski aktīvs, sportisks cilvēks, kas neatsaka padomu un palīdz jebkurā situācijā.

Kas mudināja pievērsties inženierzinātnēm un konkrēti būvniecībai?
– Man patīk risināt problēmas un saprast, kā notiek un darbojas lietas, tāpēc diezgan agri sapratu un zināju, ka nākotne ir kādai no tehniskajām specialitātēm. Sākumā sliecos uz IT nozari, bet vasarās bija iespēja kopā ar tēti strādāt būvniecībā, un tad jutu, ka tas mani saista vairāk. Būvniecībā, īpaši projektēšanā, tehniskās zināšanas apvienotas ar radošumu, lai veidotu noderīgu produktu. Tas mani visvairāk uzrunā.

Studēt devies uz Jelgavu, nevis uz Rīgu un tad nokļuvi Liepājā.
– Liepāja bija daudzu apstākļu sakritība. Pēc ceturtā kursa mums bija nepieciešama prakse visa semestra garumā. Studiju laikā CV aizsūtīju vairākiem projektēšanas birojiem. Biju jau atradis prakses vietu Rīgas arhitektu birojā, bet tad saņēmu vēsti no UPB, kad to vairs necerēju. Tā bija tikai dažu mēnešu prakse, Liepāja šķita labs variants, jo Rīgas burzma mani nepavisam neuzrunāja. Pēc prakses nolēmu vēl nedaudz uzkrāt pieredzi, un nu jau desmito gadu Liepājā dzīvi un darbu saistu ar UPB.

Visu interviju ar Aigaru Madžuli lasiet
žurnāla Būvinženieris decembra numurā (Nr.77).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit