Ne vēlāk kā 2024.gada vidū sola virzīt ideju Salacgrīvas jaunā tilta būvniecībai

0
235
Tilts pār Salacu Salacgrīvā

Salacgrīvā tehnisko problēmu skartā tilta vietā varētu tikt būvēts jauns tilts pār Salacu, un lielāks progress šajā jautājumā sagaidāms ne vēlāk kā 2024.gada vidū.

Atbildē uz Saeimas opozīcijas spēku – Latvija pirmajā vietā un Apvienotā saraksta – deputātu pieprasījumu satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) skaidro, ka VSIA Latvijas Valsts ceļi ir saskaņojusi SIA Projekts 3 izstrādāto tilta būvprojektu.

Būvprojektu ierosinājusi un paredzējusi realizēt pašvaldība, un pašreiz tiek meklēts finansējums šī projekta realizācijai. Šogad būvprojekts ir akceptēts, skaidro Satiksme ministrijā (SM).

“Atbilstoši projekta risinājumiem esošo tiltu ir paredzēts pilnībā nojaukt un tā vietā būvēt jaunu. Tilta būvdarbu laikā satiksmi paredzēts organizēt blakus tiltam pa pagaidu tiltu,” teikts Briškena atbildē opozīcijas deputātiem.

Pēc SM ierosinājuma, Limbažu novada pašvaldība sagatavojusi un iesniegusi projekta pieteikumu Tilta pār Salacu rekonstrukcija divējāda pielietojuma nodrošināšanai Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI) Militārās mobilitātes finansiālā atbalsta saņemšanai.

Iesniegtos projektus ir paredzēts izvērtēt līdz 2024.gada janvārim un, pozitīva lēmuma gadījumā, finansēšanas līguma parakstīšana plānota ne vēlāk kā 2024.gada jūlijā.

Jau vēstīts, ka Igaunijas Satiksmes departaments lūdzis Latvijas kolēģiem sniegt vairāk informācijas par Via Baltica maršrutā esošā Salacas tilta Salacgrīvā tehnisko stāvokli, ņemot vērā, ka pie tilta veidojas sastrēgumi.

Tilts pār Salacas upi Salacgrīvā jau gadiem ilgi nav renovēts, un transportlīdzekļi to pašlaik var šķērsot tikai vienā virzienā vienlaikus, lai izvairītos no novecojušās konstrukcijas pārslodzes.

Tilts nav atjaunots, jo Limbažu novada pašvaldība, kurai tas pieder, nav spējusi rast nepieciešamos līdzekļus, savukārt SM ir atteikusies pārņemt tiltu savā īpašumā, portālam Baltic News iepriekš pastāstīja Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs.