Svinīgi atklās pārbūvēto tiltu pār Gauju Rāmniekos

0
322
Tilta pār Gauju Rāmniekos pārbūve. Foto:Renārs Koris

Ceturtdien, 28.septembrī, plkst.12.00 Cēsu novada Rāmniekos svinīgi atklās pārbūvēto tiltu pār Gauju uz vietējā autoceļa Dukuri-Rāmnieki (V330) (4,2. km).

Līdztekus tilta pārbūvei šovasar ar melno segumu atjaunoti divi autoceļa V330 posmi abpus tiltam, kreisajā krastā ieklājot vienkārtas asfalta seguma izmēģinājuma posmu, labajā – divkārtu virsmas apstrādi. Tas dos iespēju LVC Autoceļu kompetences centra speciālistiem salīdzināt, kā abas tehnoloģijas darbojas uz viena un tā paša ceļa identiskos apstākļos.

Tilta pārbūvi uzsāka 2022.gada augusta beigās, tās laikā ir pārbūvēta laidumu konstrukcija, izmantojot Latvijā samērā reti pielietoto uzbīdīšanas metodi. Savukārt tilta balsti, kas bija labā tehniskā stāvoklī, tika saglabāti. Pēc pārbūves uz tilta ir divvirzienu satiksme, gājēju kustībai izbūvēta 1,5 m platu tērauda ietve. Tilta pieejās pārbūvēta ceļa sega un ieklāts asfaltbetona segums divās kārtās.

Pārbūves projekta autors ir SIA Projekts 3, būvdarbus veica SIA ACBR, būvuzraudzību veica SIA Būvju profesionālā uzraudzība.

Gaujas kreisajā krastā no Niniera ezera līdz pagriezienam uz Pušklaipiem (1,88.-3,75. km) izbūvēts vienkārtas asfalta izmēģinājuma segums. Savukārt labajā krastā no tilta pār Gauju līdz krustojumam ar autoceļu Dūķeri-Kocēni-Ķiene (V188) (4,4.-5,6. km) ieklāta divkārtu virsmas apstrāde.

Darbus kreisā krasta posmā veica SIA Limbažu ceļi, labajā krastā – VAS Latvijas autoceļu uzturētājs. Būvuzraudzību nodrošināja PA BPU&IngWay.