Talsu novadā labiekārtos 15 dzīvojamo māju pagalmus

0
108
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto no talsunovads.lv.

Šogad Talsu novada pašvaldības daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanas projektu konkursā saņemti 15 pieteikumi no Talsiem, Stendes, Pastendes un Laidzes, informē Talsu novada pašvaldība.

Vērtēšanas komisija izskatīja pieteikumus, izvērtējot administratīvos kritērijus – kopsapulču lēmumus, tāmes un skices –, un atzina, ka atbalstam kvalificējas visi iesniegtie projektu pieteikumi.

Novada teritorijā, īstenojot plānotos 15 projektus, paredzēts ieguldīt 129 275 eiro, nepieciešamais pašvaldības līdzfinansējuma apmērs ir 51 512,96 eiro, bet budžetā šim mērķim atvēlēti 24 000 eiro. Talsu novada domes deputāti, atbalstot iedzīvotāju iniciatīvu, nolēma nodrošināt papildu nepieciešamos 27 512,96 eiro līdzfinansējumam.

Šogad 1905.gada ielā 5, A.Pumpura ielā 5 un Laukmuižas ielā 10 Talsos plānots izbūvēt autostāvlaukumu, savukārt Liepu ielā 33 Stendē paredzēts izbūvēt autostāvlaukumu un nobruģēt iebraucamo ceļu.

Darba ielā 2, 3,5,9, 21, 1.maija ielā 1 un 3, Raiņa ielā 19 un 21, Dundagas ielā 6, 20, 22 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmos paredzēts ierīkot slēgta tipa atkritumu konteineru novietnes. Māju Ziedgravas un Liepas Laidzē arī tiks izbūvētas slēgta tipa konteineru novietnes, kā arī veļas žāvētava.

Celtnieku ielas 3 Talsos iemītnieki iesnieguši projekta pieteikumu par apgaismojuma uzlabošanu un gājēju celiņa izbūvi,  Darba ielas 19 iedzīvotāji – par lietusūdens drenāžas, drenāžas akas un lauka izveidi, bet Dundagas ielas 16 iedzīvotāji vēlas iekārtot bērnu rotaļu laukumu un ieklāt gumijas segumu.

Ozolu ielā 5 Pastendē paredzēta teritorijas labiekārtošana, veco betona mūru demontēšana, soliņu uzstādīšana un apzaļumošana,  arī A.Pumpura ielā 8 nolemts labiekārtot gājēju celiņus un ieklāt bruģi. Savukārt Raiņa ielas 2 projektu pieteikumā plānota celiņu bruģēšana un apzaļumošana, bet Celtnieku ielā 6 Valdemārpilī – veļas žāvētavas izbūve un laukuma bruģēšana.

Projektu realizēšanas termiņš ir līdz novembra beigām, un finansējums apsaimniekotājiem tiek pārskaitīts tad, kad paveikto ekspluatācijā pieņēmusi būvvalde.

Jau kopš 2014.gada Talsu novada pašvaldība reizi gadā organizē daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanas projektu konkursu. Šogad saņemts lielākais pretendentu pieteikumu skaits – dzīvojamo māju apsaimniekošanas biedrības un apsaimniekotāji novadā vēlas labiekārtot 15 pagalmus.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit