Tapis katalogs par sērijveida daudzdzīvokļu ēku siltināšanu

0
962

Arvien biežāk tiek realizēti dzīvojamā fonda energoefektivitātes uzlabošanas un ēku atjaunošanas projekti, tāpēc kompānija Saint-Gobain izveidojusi rekomendējošu katalogu par sērijveida daudzdzīvokļu namu siltināšanu.

Katalogā aplūkoti ventilējamo fasāžu risinājumi, to lietojums Latvijā biežāk sastopamo dzīvojamo māju sērijās.

Katalogs paredzēts arhitektiem, būvinženieriem, projektētājiem un būvniecības darbu izpildītājiem, lai  ātri un racionāli rastu efektīvākos un piemērotākos konstruktīvos risinājumus katram konkrētajam projektam. Līdztekus ventilējamo fasāžu siltināšanas variantiem izdevumā iekļauti risinājumi cokola, pagraba un bēniņu pārseguma siltināšanai. Katalogs PDF un mezgli DWG formātā lejupielādējami vietnē isover.lv. Katalogu iespējams saņemt arī drukātā formātā, sīkāka informācija e-pastā: [email protected]

Rasējumos norādīti Saint-Gobain ražotie un Latvijā pieejamie produkti – ISOVER būvniecības izolācija, BEWi (ex DOW) ekstrudētais putu polistirols, Weber maisījumi un hidroizolācija –, kas atbilst Eiropas Savienības standartiem.

Risinājumi tipveida namiem

Konstruktīvie risinājumi izstrādāti, par pamatu ņemot tipveida daudzdzīvokļu ēkas ar sēriju numuriem 1-316 un 1-318, tautā pazīstamas kā hruščovkas. Katalogā norādītie mezgli izmantojami arī citu sērijveida daudzdzīvokļu namu siltināšanai, piemēram, 103., 104., 464., 467. un 602. sērijas ēkām. Katra mezgla piemērotība jāizvērtē atbildīgajam projektētājam, ņemot vērā situāciju un spēkā esošo normatīvo regulējumu.

Kāpēc ventilējamā fasāde?

Ventilējamās fasādes būtība slēpjas gaisa šķirkārtā, kurā veidojas vilkme – gaisa cirkulācija šķirkārtā starp ārējo apdari un siltumizolācijas materiālu virskārtu. Tā nodrošina, ka no norobežojošām virsmām tiek izvēdināts atmosfēras un iekšējais mitrums. Vasarā ventilējamās fasādes konstrukcija neļaus karstumam iekļūt ēkā caur ārsienām. Ziemā ārējā apdare aizsargās no vēja un nokrišņiem.

No tehniskā viedokļa ventilējamās fasādes sienām piemīt sabalansēts optimāls īpašību un parametru salikums. Ēkā tiek radīts labvēlīgs temperatūras režīms, mājas siena un siltumizolācija tiek pasargāta no nokrišņiem, sienām ir teicama skaņas izolācija. Ventilējamo fasādi var montēt visu  gadu neatkarīgi no laika apstākļiem, arī ziemā, jo tehnoloģijā nav tā dēvēto slapjo procesu.

Ar koka un metāla apakškonstrukciju

Katalogā sniegti risinājumi ventilējamām fasādēm ar koka vai metāla apakškonstrukcijām. Abos gadījumos siltināšana sastāv no diviem slāņiem – elastīgās un pretvēja izolācijas. Atbilstoši katram apakškonstrukcijas veidam tiek piedāvāti risinājumi cokolam, ārsienām, logu iebūves mezgliem ar vertikālo vai horizontālo šķēlumu, iekšējā stūra mezgliem, ārējā stūra mezgliem, balkona mezgliem, ieejas jumtiņam un jumta karnīzei.

Madara Maklere-Geduševa, SIA Saint-Gobain Celtniecības produkti

Pārpublicēts no žurnāla Būvinženieris oktobra-novembra numura (Nr.82).

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit