Taps jauns dzīvojamo māju kvartāls Torņakalnā

0
245
Projekta "Hartmaņa kvartāls" vizualizācija

Mājokļu attīstītājs Bonava Latvija Torņakalnā, teritorijā starp Vienības gatvi un Jelgavas ielu, plāno uzbūvēt jaunu dzīvojamo māju kvartālu, kas sastāvēs no deviņām dzīvojamām ēkām ar vairāk nekā 400 divu līdz četru istabu dzīvokļiem. Projekta pirmās kārtas būvniecību plānots uzsākt 2025. gada pirmajā pusē ar sešstāvu ēku, kurā būs 72 dzīvokļi.

Torņakalnā, Vienības gatvē 24, kur senāk atradusies V. Hartmaņa Rīgas eļļas spiestuve, mājokļu attīstītājs Bonava Latvija plāno līdz 2029. gadam uzbūvēt jaunu dzīvojamo māju kvartālu, kas sastāvēs no deviņām dzīvojamām ēkām ar vairāk nekā 400 enorgoefektīviem un funkcionāliem divu līdz četru istabu dzīvokļiem. Godājot zemesgabala vēsturi, nolemts saglabāt un jaunajā būvapjomā integrēt daļu industriālās apbūves, tādējādi piešķirot kvartālam savu neatkārtojamu identitāti, kas atspoguļosies arī projekta nosaukumā. Iedvesmojoties no rūpnieciskās darbības, kas reiz attīstījusies šajā teritorijā, iecerētais jauno mājokļu projekts nosaukts par Hartmaņa kvartālu.

Projektā Hartmaņa kvartāls būs padomāts par visu nepieciešamo patīkamai ikdienai – ikvienam dzīvoklim būs balkons vai izeja uz personīgo zaļo zonu, ēku pagrabstāvā atradīsies koplietošanas telpas bērnu ratiņu novietošanai un individuālas noliktavas telpas, kas iekļautas dzīvokļu pārdošanas cenā. Topošo iemītnieku ērtībām ēkās būs pieejami lifti, bet, rūpējoties par gaisa kvalitāti, katrā dzīvoklī būs ierīkota ventilācijas sistēma ar rekuperāciju.

Liela uzmanība tiks pievērsta arī kvartāla labiekārtojumam – ēku iekšpagalmos atradīsies savā starpā savienotas atpūtas, sporta un rotaļu zonas, kas nodrošinās patīkamu vidi kopīgām laika pavadīšanas aktivitātēm ģimenes, kaimiņu vai draugu lokā. Tiem, kam tuvs aktīvs dzīvesveids, noderēs arī kvartālā izbūvētās velosipēdu novietnes. Tāpat teritorijā būs pieejamas autostāvvietas, kas aprīkotas ar elektroauto uzlādes infrastruktūru, savukārt uz ēku jumtiem būs uzstādītas saules paneļu stacijas.