TC “Spice” atjauno interjeru un iegūst BREEAM sertifikātu

0
403
Publicitātes foto

Šā gada sākumā tirdzniecības centrā Spice tika uzsākti vērienīgi interjera atjaunošanas darbi, kuru kopējās investīcijas sasniegs 10 miljonus eiro. Šobrīd atjaunošanas projektā ieguldīti 3 miljoni eiro un tas tiks pilnībā pabeigts 2023.gadā. Līdz ar interjera uzlabojumiem iegūts BREEAM ilgtspējas sertifikāts.

“Veidojot jauno tirdzniecības centra Spice interjera konceptu, galvenokārt aplūkojām katra objekta ilgtspējību un dzīvotspēju. Tirdzniecības centrs ir vieta, kas katru dienu uzņem lielu skaitu apmeklētāju, tādēļ īpašu uzmanību pievērsām katra elementa kvalitātei un spējai izturēt lielo cilvēku plūsmu pēc iespējas ilgāk. Papildu praktiskumam, jaunajā interjerā sastopamie elementi izvēlēti tā, lai mūsu apmeklētāji tirdzniecības centrā justos patīkami un gaidīti. Kā arī mūsu mērķis ir radīt vidi, kas iedvesmo uzdrošināties pārmaiņām un atklāt savu iekšējo pasauli, ļaujot tai izpausties arī ārēji, ” stāsta tirdzniecības centra Spice vadītāja Iveta Priedīte.

Līdz šim tirdzniecības centrā veikta grīdas seguma nomaiņa un labierīcību atjaunošanas darbi. Interjera atjaunošanas pamatmērķis galvenokārt ir veidot tirdzniecības centra vidi iedvesmojošāku un pieejamāku ikvienam apmeklētājam, tādēļ interjerā izmantoti modernākie risinājumi, lai tās būtu pielāgotas ērtai piekļūšanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Papildu ierastajai bērnu pārtinamajai zonai sieviešu tualetē, atjaunotajās labierīcībās šāda pati zona izveidota arī vīriešu tualetē, lai arī jaunie tēvi varētu ērti aprūpēt savas visjaunākās atvases.

Šobrīd tirdzniecības centra telpās tiek pabeigti Palmu alejas pārbūves darbi, kas iekļauj jaunus interjera apdares risinājumus, margu nomaiņu un energoefektīvu apgaismojumu ar iespēju reāllaikā pielāgot gaismas un temperatūru, orientējoties pēc ieplūstošās dienas gaismas. Šāds risinājums ļaus padarīt tirdzniecības centra telpas vizuāli patīkamākas, kā arī uzlabos telpu energoefektivitāti un lietošanas komforta līmeni. Tāpat atjaunotas un uzlabotas gaisa ventilācijas sistēmas, kas padarīs tirdzniecības centra apmeklējumu komfortablāku. Apmeklētāju ērtībām tiks izveidota arī bezmaksas dzeramā ūdens uzpildīšanas vieta, kas papildināta ar atpazīstamā mākslinieka Arta Nīmaņa unikālu, stikla veidotu mākslas objektu.

Jau iepriekš minēts, ka gan tirdzniecības centrā Spice, gan Spice Home veikta arī gāzes katlu nomaiņa. Abos tirdzniecības centros uzstādīti jaunākās paaudzes gāzes katli ar kondensatoru, kas ļaus samazināt gāzes patēriņu par 10% un atgūt 10% no dūmgāzu temperatūras.

Pateicoties interjera atjaunošanas darbiem, tirdzniecības centrs Spice ieguvis BREEAM ilgtspējas sertifikātu, kas apliecina to, ka tirdzniecības centra ēka atbilst pasaules ilgtspējas standartiem. BREEAM sertificētas ēkas pasaulē tiek atpazītas kā videi un lietotājam draudzīgi, resursu efektīvi būvniecības piemēri. Šis sertifikāts ir piešķirts balstoties uz ēkas pašreizējo stāvokli, tomēr tirdzniecības centrs plāno veikt papildu uzlabojumus, lai saņemtu augstāku sertifikācijas pakāpi.

“Jau šobrīd skaidri redzam veicamos darbus, lai tirdzniecības centrs kļūtu ilgtspējīgāks. Elektroenerģijas taupības nolūkos turpināsim apgaismojuma nomaiņu uz LED gaismekļiem, kā arī ierobežosim eksterjera apgaismojumu ārpus tirdzniecības centra darba laika. Tāpat plānots efektivizēt energoresursu izmantošanu, uzstādot saules paneļu parku uz tirdzniecības centra Spice jumta. Vēl plānots attīstīt auto uzlādes staciju tīklu un papildināt esošo staciju jaudu. Savukārt rūpēs par vidi turpināsim jau iesākto praksi, proti, jau ziņots, ka pie tirdzniecības centra Spice un Spice Home esam novietojuši tekstila šķirošanas konteinerus, turpināsim attīstīt šķirošanas praksi, papildinot tekstila šķirošanas iespējas,” informē tirdzniecības centra Spice attīstības projektu vadītājs Artis Teibe.