Teju katrs trešais Latvijas iedzīvotājs plāno siltināt māju

0
319

Lai ilgtermiņā izvairītos no energoresursu tirgus radītajiem sadārdzinājumiem komunālajos maksājumos, teju katrs trešais jeb 29% iedzīvotāju Latvijā plāno ieguldīt sava mājokļa siltināšanā, un vairums šai iecerei gatavi atvēlēt līdz pieciem tūkstošiem eiro, secināts siltumizolācijas risinājumu uzņēmuma Kingspan veiktajā Baltijas iedzīvotāju aptaujā, informē Reinis Neļķe, uzņēmuma Kingspan pārdošanas vadītājs Latvijā.

Starp tiem, kas plāno ieguldīt sava mājokļa siltināšanā, 21% šim mērķim gatavi atvēlēt summu, kas nepārsniedz piecus tūkstošus eiro, kamēr tēriņus starp pieciem un desmit tūkstošiem eiro plāno 6% aptaujāto Latvijā. Siltināt savu mājokli tuvākajā laikā biežāk plāno Pierīgā dzīvojoši vīrieši vecumā no 60–74 gadiem,

Igaunijā savu mājokli tuvākajā laikā plāno siltināt katrs ceturtais jeb 25%, kuru vidū 15% apņēmušies ieguldīt ne vairāk par pieciem tūkstošiem eiro, bet 6% – starp pieciem un desmit tūkstošiem eiro. Lietuvā mājokļa siltināšanu plāno katrs piektais, proti, 20%, un, līdzīgi kā Baltijā, visbiežāk iedzīvotāji gatavi tērēt līdz pieciem tūkstošiem (13%), bet līdz desmit tūkstošiem – 4% respondentu Lietuvā.

Ieguldījumus, kas pārsniedz 10 vai 15 tūkstošus eiro, mājokļa siltināšanā gatavi realizēt 2% Latvijā un 3% Lietuvā un Igaunijā.

“Siltināšana ir risinājums, kas palīdz kļūt neatkarīgam no energoresursu tirgus svārstībām – ietaupījums būs vērā ņemams, turklāt uzlabosies arī telpas mikroklimats un īpašuma vērtība,” atklāj Reinis Neļķe.

Latvijas iedzīvotāju vidū 71% atzinis, ka tuvākajā laikā neplāno investēt sava mājokļa siltināšanā. Igaunijā mājas siltumizolācijas pasākumi nav aktuāli 75%, bet Lietuvā – 80% respondentu.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju siltumizolācijas risinājumu uzņēmums Kingspan sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat veica 2021.gada nogalē, katrā Baltijas valstī aptaujājot 1000 iedzīvotājus vecumā no 18–74 gadiem.