Tekstila nomas uzņēmums plāno apjomīgu saules paneļu parku

0
48

Investējot 260 000 eiro, tekstila nomas uzņēmums Lindstrom uz sava Piņķos esošā servisa centra jumta plāno uzstādīt 654 saules paneļus 2000 kvm platībā. Prognozes liecina, ka saules paneļu parka izbūve nākamā gada pavasarī uzņēmumam gada laikā ļaus ietaupīt līdz pat 120 000 eiro, nodrošinot teju 30% no kopēja elektrības patēriņa ražotnē.

Lindstrom norāda, ka strādāt videi draudzīgāk ir viens no uzņēmuma stratēģijas pamatprincipiem. Vienlaikus ideju par saules paneļu uzstādīšanu nenoliedzami ir paātrinājusi esošā energokrīze un nepieciešamība optimizēt patērētos resursus. No visas saules paneļu parkā saražotās elektrības, Lindstrom savas operatīvās darbības uzturēšanai plāno izmantot 81%, savukārt kopējā elektroenerģijas tīklā tiks nodoti 19%.

Informē Lindstrom vadītājs Ivars Šmits: “Saražotā elektroenerģija ļaus mums nodrošināt 29% no visa elektrības patēriņa ražotnē, gadā ietaupot līdz 120 000 eiro elektroenerģijas izmaksās. Prognozes rāda, ka šis projekts atmaksāsies trīs ar pus līdz četru gadu laikā. Mēs esam pārliecināti, ka saules paneļi ir ilgtspējīgākais ceļš, kas mums ļaus strādāt vēl energoefektīvāk. Tāpat svarīgi, ka šādā veidā saglabāsim savu ienesīgumu, kas ir nozīmīgi ekonomisko izaicinājumu laikā.”

Uzņēmuma vadītājs atzīst, ka projekta īstenošanā papildu motivācija ir iespējamais valsts atbalsts, kas ir papildus stimuls ātrākai elektroenerģijas avotu dažādošanai. “Mēs paredzam, ka šajā saules paneļu uzstādīšanas projektā valsts atbalsts varētu sasniegt līdz 30% no kopējā investīciju apjoma,” informē I. Šmits.

Kopumā uzņēmumam šis būs būtisks solis pārejā uz citiem elektroenerģijas avotiem, jo Latvijā plānotais saules paneļu parks būs lielākais Lindstrom grupas uzņēmumu vēsturē – tas būs divas reizes lielāks par šobrīd vienīgo saules parku Lindstrom ražotnē Ungārijā. Plānots, ka jaunais saules paneļu parks uz Piņķu servisa centra jumta tiks uzstādīts nākamā gada pavasarī, un pašlaik projekts atrodas izstrādes stadijā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit