“Tet” sāk piedāvāt saules paneļus

0
513

Atbalstot Eiropas Savienības mērķi kļūt klimatneitrālai līdz 2050.gadam, Tet attīsta zaļās enerģijas risinājumus un sāk piedāvāt saules paneļus, informē uzņēmuma pārstāvji.

Saules paneļu uzstādīšana ir visā pasaulē pieprasīts atjaunojamās enerģijas iegūšanas veids. Pašlaik vidējais saules paneļu investīciju atmaksāšanas periods mājsaimniecībām ir ap deviņiem gadiem, bet, pateicoties valsts subsīdijām, kas pēc prognozēm segs līdz pat 50% no paneļu iegādes cenas, šis periods varētu samazināties uz pusi.

Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks stāsta: “Pēdējā laika enerģijas tirgus attīstības tendences skaidri parāda, ka ir nepieciešami ilgtspējīgi risinājumi, kas palielina Latvijas enerģētisko neatkarību, vienlaikus ļaujot sasniegt kopējos Eiropas Savienības klimatneitralitātes mērķus. Saules paneļi ir tikai pirmais solis Tet gudrās enerģijas un zaļā kursa risinājumu izveidē. Mēs dinamiski turpināsim gan zaļā kursa ieviešanu uzņēmuma darbībā.”

“Vasaras periodā saules paneļi saražo vairāk nekā 80% no mājokļa kopējā elektroenerģijas apjoma, savukārt rudens un ziemas mēnešos 10–20%, līdz ar to gada garumā ietaupījums var sasniegt pat 50% no elektroenerģijas rēķina mēnesī. Konkrēts saules paneļu uzstādīšanas atmaksāšanas periods ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, ieskaitot mājsaimniecības patēriņu dienas gaišajā laikā, paneļu skaitu, vietu, kur tie tiks uzstādīti un citiem. Redzot, kā attīstās situācija ar elektroenerģijas cenām biržā, paneļu uzstādīšana noteikti ir labs veids, kā ilgtermiņā kļūt ne tikai zaļākiem, bet arī neatkarīgākiem no biržas cenu svārstībām,” turpina Tatarčuks.

Tatarčuks uzsver, ka saules paneļu priekšrocība ir tā, ka dienas laikā saražotā saules enerģija, ko klients nepatērē, tiek nodota elektroenerģijas tīklā, bet vakarā tā tiek ņemta atpakaļ. Tādēļ uzlabojas klienta patēriņa kopējais profils. Tas nozīmē, ka šajā tīklā uzkrātajai jaudai patērētājs norēķinās tikai par sadales un pārvaldes pakalpojumiem.

“Esam izvēlējušies labāko no saules paneļu piedāvājuma, izveidojuši maksimāli vienkāršu, pilnībā digitālu un ērtu pieteikšanās un risinājuma uzstādīšanas procesu, kas atvieglos klientu ikdienu, jo par visu procesu parūpēsimies mēs – no piemērotākā risinājuma izvēles un izvērtējuma, konsultācijām par atbilstošo dokumentāciju, kas standarta kārtībā var aizņemt vairākus mēnešus, līdz paneļu piegādei un uzstādīšanai,” piebilst Tatarčuks.

Tet klientiem ir pieejams atbalsts finansējumam ar īpašiem nosacījumiem bankās.

“Liela sabiedrības daļa ir pārliecinājusies, ka Latvijā ir pietiekami daudz saules, iepriekš dzirdētie mīti un stereotipi zaudē savu aktualitāti, un pēdējos gados interese par saules paneļiem pieaug. Lai veicinātu aktīvāku saules enerģijas izmantošanu un pāreju uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu Latvijas iedzīvotāju vidū, pagājušā gada oktobrī Citadele sākusi piedāvāt labvēlīgākus nosacījumus saules paneļu iegādei un uzstādīšanai,” saka Jānis Mūrnieks, Citadeles privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.

Tet piedāvā kvalitatīvus monokristāliskos saules paneļus, kas atbilst ES standartiem. Tos var uzstādīt gan uz jumta, gan zemes, paneļiem nav nepieciešama īpaša apkope, un tie ir izturīgi pret sniegu un vēju.

Paneļu projekta aprēķinos, ko nodrošina Tet, tiek ņemts vērā klienta elektroenerģijas patēriņa apjoms, izvēlētā pieslēguma veids, saulaino stundu skaits gadā, kā arī potenciālais saražotais elektroenerģijas apjoms Latvijas laikapstākļos.