Daugavpils. Attēls ilustratīvs.

Administratīvās rajona tiesas Rēzeknes tiesu nams ir noraidījis pieteikumu par jaunā Daugavpils satiksmes pārvada ekspluatācijas apturēšanu, aģentūru LETA informēja tiesu nama kancelejas vadītāja Ināra Laputjova.

Kāda privātpersona tiesā bija apstrīdējusi jaunā Daugavpils satiksmes pārvada nodošanu ekspluatācijā, un tiesa skatīja jautājumu par pagaidu aizsardzību – pārvada ekspluatācijas apturēšanu.

Ar tiesas lēmumu lūgums apturēt Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) lēmumu par pārvada nodošanu ekspluatāciju ir noraidīts.

Kad pieteikumu par pārvada nodošanu ekspluatācijā tiesa skatīs pēc būtības, pašlaik vēl nav zināms.

Jau ziņots, ka aktus par jaunā pārvada pieņemšanu ekspluatācijā maijā izdeva BVKB. Ar biroja lēmumiem nebija apmierināta kāda vietējā iedzīvotāja, kura tos apstrīdēja, taču birojs aktus atstājis negrozītus, un persona vērsusies tiesā.

Laputjova aģentūrai LETA apliecināja, ka tiesā 25.augustā, pamatojoties uz privātpersonas pieteikumu, ir ierosināta administratīvā lieta par BVKB lēmuma, ar kuru atstāti spēkā akti par Smiltenes ielas divlīmeņu pārvada pieņemšanu ekspluatācijā, atcelšanu. Lietā trešās personas statusā pieaicināta Daugavpils pašvaldība.

Iesniedzot pieteikumu, pieteicēja tiesai arī lūdza piemērot pagaidu aizsardzību – apturēt pārvada ekspluatāciju.

Daugavpils mērs Igors Prelatovs (Mūsu partija) pauda, ka objektu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem ekspluatācijā pieņēmis BVKB. Pašu tiesāšanos viņš nekomentēja, piebilstot, ka “tiesu un apsūdzību ir daudz”.

Vienlaikus domes priekšsēdētājs apgalvoja, ka līdz gada beigām pašvaldība atrisinās jautājumu par kompensācijām iedzīvotājiem, kuru dzīves kvalitāti jaunais tilts ietekmējis negatīvi.

Savukārt mēra pirmais vietnieks Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) pauda, ka tiesvedībā ir iesaistīti advokāti, kuri pirms tam esot saņēmuši līdzekļus no pašvaldības.

Jau vēstīts, ka maija beigās Daugavpilī satiksmei Piena kombināta mikrorajonā tika atvērta liela estakāde, tādējādi nododot ekspluatācijā 13,5 miljonu eiro vērto projektu Smiltenes ielas divlīmeņu pārvada ar pievadiem būvniecība līdz Smilšu un Kauņas ielu krustojumam.

Iepriekš intervijā aģentūrai LETA toreizējais pilsētas mērs Andrejs Elksniņš (S) pauda, ka tilta projekta īstenošanā atklātas nepilnības, kas arī kavējušas tilta nodošanu ekspluatācijā.

Tāpat tiek vērtēts, cik ļoti tilts ietekmējis tuvējās privātmājas, gan saistībā ar to, kādi bojājumi mājām nodarīti būvniecības laikā, gan to, kā tilts iespaidojis gaismas iekļūšanu telpās.