Pērn, 2021.gadā, Būvindustrijas lielās balvas Pamatakmeni par mūža ieguldījumu nozarē saņēma Raimonds Maslovskis – projektētājs, pēc kura plāniem un rasējumiem uzbūvēti ap 200 tiltu Latvijā.

Raimonds ar kundzi Ievu abi ir būvinženieri, uzņemšana viņu mājās ir silta un priekpilna. Sarunā piedalās abi, kopīgi atceroties piedzīvoto un ar mierpilnu gaišumu stāstot par senioru dzīvi – arī tagad pāris atrod darāmo, gādājot par Torņakalna vides saglabāšanu. Apbalvojums nav vienīgā uzslava par Maslovska bagāto darba mūžu – viņa veikums aprakstīts kolēģu sagatavotās brošūrās un grāmatā Raimondam 80.

Ar kādām emocijām uzņēmāt ziņu par apbalvojumu?
– Man pagodinājumu bijis daudz – jubilejās, ar objektu pabeigšanu, tāpēc īpaši nereaģēju. Tā nav gluži ikdiena, bet neesmu godkārīgs, tas mani nesatrauc.

Kas jums darbā sagādāja lielāko gandarījumu?
– Objekta vizuālais darinājums. Bija laiks, kad priekšniecība mūs mudināja izmantot tipveida projektus, kam bija vienkāršas, iepriekš saspriegtas sijas, kas paildzina tilta mūžu, bet skaistumu panākt bija grūti. Tolaik būves kopējo iespaidu varēja risināt ar balstu formu. Saņēmu no priekšniecības aizrādījumus, ka nedrīkst ar tādiem niekiem kā labs izskats nodarboties, vajag ātrāk projektu, plāns jāpilda! Padomju laikā plāns bija galvenais.

Kurš jūsu radītais tilts paša skatījumā ir gan konstruktīvi labs, gan skaists?
– Man viena labākā nav. Pilnīgi visiem, pat maziem objektiņiem, darinājumu mēģināju veidot pēc iespējas izskatīgu. Tas sagādā gandarījumu un darba prieku. Varu izstrādāt projektu, kas man patīk un arhitektiem arī. Es ļoti labprāt kontaktējos ar arhitektiem. Savulaik arhitekte Velta Reinfelde aktīvi piedalījās tilta konstrukcijas izvēlē. No priekšniecības saņēmu norādes, ka tik ilgi nedrīkst gudrot. Tajā ziņā biju baltais zvirbulis. Tomēr no tā mani neviens neatrunāja, visu darba mūžu tā arī strādāju.

Žurnālistes Antras Ērgles sarunu ar Raimondu Maslovski
lasiet žurnāla Būvinženieris decembra numurā (Nr.83).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit