Top grupu dzīvokļu ēka Ogrē

0
404
Foto no Ogresnovads.lv

Šobrīd Ogrē, Suntažu ielā 2, turpinās darbi pie pārbūves darbiem ēkai, kur paredzēts izveidot grupu dzīvokļus personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Īstenojot projektu, tiks izveidota grupu dzīvokļa pakalpojuma (ar diennakts personāla atbalstu) infrastruktūra un atelpas brīža pakalpojuma infrastruktūra personām ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī sociālās rehabilitācijas pakalpojuma un dienas aprūpes centra pakalpojuma infrastruktūra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Būvdarbi notiek divās kārtās – 1. kārta attiecas uz esošās ēkas pārbūvi (telpu pārbūve un labiekārtošana, fasādes un cokola siltināšana, logu un durvju nomaiņa, jumta nomaiņa, elektrības, apkures un ventilācijas sistēmu izbūve, kā arī kanalizācijas un ūdensapgādes pārbūve, teritorijas labiekārtošana un atbilstošas infrastruktūras izbūve) un 2. kārta attiecas uz jaunbūves būvniecību (pamatu, karkasa jumta izbūve, telpu labiekārtošana, jaunu komunikāciju izbūve, kā arī teritorijas labiekārtošana, infrastruktūras izbūve).

Šobrīd pārbūvējamajai ēkai turpinās jumta izbūve, iekšējo komunikāciju montāža, telpu pārbūve un vides pieejamības nodrošināšana, kā arī tiek veikta pagraba grīdu betonēšana. Ir pabeigta cokola siltināšana. Tiek veikta grīdu izlīdzināšana, gaismekļu uzstādīšana, sanmezglu flīzēšana.Jaunbūvei notiek jumta izbūve un metāla konstrukciju montāža. Tiek veikta grīdu, iekštelpu komunikāciju un starpsienu izbūve, kā arī logu montāža.Notiek arī apkārtējās teritorijas labiekārtošana, veicot ietvju, braucamās daļas un stāvlaukumu izbūvi no bruģa seguma. Ir pabeigta siltumtrases izbūve uz jaunbūvi. Darbi jāpabeidz līdz 2023. gada aprīļa beigām.

Būvdarbus veic Personu apvienība RTS. Būvobjektā autoruzraugs ir SIA REM PRO un būvuzraugs SIA Latvijas būvuzraugs.

Grupu dzīvokļi nodrošina mājokli un atbalstu sociālo problēmu risināšanā personām ar garīga rakstura traucējumiem, kurām ir objektīvas grūtības dzīvot pilnīgi patstāvīgi, bet nav nepieciešama atrašanās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā. Grupu dzīvoklī personas ar garīga rakstura traucējumiem darbspējīgā vecumā, speciālistu uzraudzībā, apgūs prasmes un iemaņas patstāvīgas dzīves uzsākšanai. Grupu dzīvokļi ir stabila un patstāvīga mājvieta personām ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem. Turklāt cilvēku spēju dzīvot grupu dzīvoklī izvērtē ģimenes ārsts un psihiatrs, sniedzot savu atzinumu par personas psihisko veselību.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit