Top jauna ražošanas ēka Valmieras Rūpniecības un eksporta parkā

0
258
Foto no Valmierasnovads.lv

Valmierā, Rūpniecības un eksporta parkā, pēc teritorijas atbrīvošanas no turpmākai ekspluatācijai nederīgajām ēkām, uzsākta jaunas ražošanas ēkas izbūve. Ar šo projektu Valmieras novada pašvaldība noslēdz Rūpniecības un Eksporta ielas industriālās teritorijas izveidi, tādējādi nodrošinot investīcijām un komercdarbības veidošanai pievilcīgas vides pieejamību un sekmējot jaunu darbavietu radīšanu, ziņo novada pašvaldībā.

Jaunās ēkas ražošanas telpu un biroja telpu kopējā platība būs aptuveni 4100 kvm. Pašlaik ēkas ražošanas telpām ir izbūvēti pamati, tiek montētas dzelzsbetona konstrukcijas un cokola paneļi. Būvdarbus veic SIA PK Serviss.

Metāla izejmateriālu straujā sadārdzinājuma dēļ tika veiktas izmaiņas ražošanas ēkas sākotnēji izstrādātajā būvprojektā, metāla konstrukcijas nomainot uz dzelzsbetona konstrukcijām. Izmaiņas būvprojektā veiktas, izzinot arī potenciālo nomnieku vajadzības. Pašvaldības pārstāvjiem, runājot ar dažādiem interesentiem par iespējamo ēkas nomu, tika secināts, ka uzņēmēji domā par papildu enerģijas ieguvi, izmantojot dabas resursus, lai samazinātu elektroenerģijas izmaksas. Palielinot ēkas konstrukciju nestspēju, ir nodrošināta iespēja uz jumta uzstādīt saules paneļus. Topošajai ražošanas ēkai jau pašlaik ir zināms nomnieks – tas būs SIA Defence Partnership Latvia.

Jāpiebilst, ka šī gada 7. augustā ekspluatācijā nodota projekta ietvaros pārbūvētā Rūpniecības iela posmā no Kauguru ielas līdz Dzelzceļa ielai, stāvlaukums 43 automašīnu novietošanai, kā arī divas iebrauktuves, kurām piešķirti nosaukumi – Meistaru iela un Kalēju iela.