Top jauns un moderns ugunsdzēsības depo Kandavā

0
696
Vizualizācija: Ugunsdzēsēju depo Kandavā

Jau vairāku mēnešu garumā astoņās Latvijas pilsētās tiek būvēti jauni Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo. Viens no šiem depo atrodas arī Kandavā, Tukuma novadā, kur tiek būvēts C kategorijas depo ēka ar papildu telpām Valsts policijai un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, informē novada Tukuma novada pašvaldībā.

Šobrīd VUGD Zemgales reģiona brigādes Tukuma daļas Kandavas postenis ir izvietots fiziski un morāli novecojušā ēkā un ir sliktā tehniskā stāvoklī, kas būtiski apgrūtina VUGD funkciju izpildi. Ēkas pārbūve nav iespējama, jo esošais zemes gabals ir par mazu. Tāpēc tika pieņemts lēmums būvēt jaunu depo, kas atbilst mūsdienīgām prasībām un nodrošina kvalitatīvus darba apstākļus tur strādājošajiem. Ēkas kopēja platība būs aptuveni 850 kvm.

Pēc būvnieka sniegtajiem aprēķiniem, šobrīd ēkas celtniecība ir gandrīz pusē un tā jāpabeidz līdz rudenim, lai maksimāli ātri dienesti varētu pārcelties uz jaunām telpām.

Jaunos depo Kandavā, Saulkrastos, Aizputē un Rūjienā būvē SIA ZENG, savukārt, Priekulē, Dagdā, Ilūkstē un Iecavā – SIA RERE būve. Astoņu depo būvniecība izmaksās nedaudz vairāk nekā 11 miljoni eiro.

Jau iepriekš informēts, ka Iekšlietu ministrijas padotībā esošā Nodrošinājuma valsts aģentūra, sadarbībā ar A/S UPB, izstrādājusi tipveida VUGD depo ēku projektus, kas kalpo kā pamats būvprojektu izstrādei un būvdarbu uzsākšanai. Uz šo projektu bāzes depo ēkas tiek pielāgotas un izmantotas kā vienots iestāžu administratīvais centrs, pēc nepieciešamības papildinot projektus ar Iekšlietu resorā esošo iestāžu, piemēram, Valsts policijas, un citu iestāžu (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta utml.) funkcijām nepieciešamajām telpām.

2021.gada septembrī Ministru kabinets izdeva rīkojumu atļaut Iekšlietu ministrijai pārņemt no Tukuma novada pašvaldības nekustamo īpašumu Ūdenstornis Liepās, Kandavā, Tukuma novadā, lai varētu sākt depo būvniecību.

Jaunajai ēkai ir izbūvēti pamati un ēkas zemējuma kontūrs, izbūvēti UKT, ELT, EST tīkli un zemgrīdas kanalizācija, daļēji izbūvēta ceļu pamatne, pabeigti ārsienu mūrēšanas darbi. Patlaban turpinās dzelzsbetona konstrukciju pārseguma paneļu uzstādīšana.