Top materiāli ilgtspējīgu metožu apguvei

0
823
Foto no "Būvinženiera" arhīva.

Ilgtspējīgas būvniecības apguves projektā izveidots mācību materiāls angliski, ko katras valsts dalībnieki tulkos un pielāgos vietējai auditorijai.

Noslēgumam tuvojas Erasmus+ finansētā projekta Videi draudzīgas (zaļās) apmācības izstrāde būvniecības nozares speciālistiem, Nr.2019-1-LT01-KA202-060695, posms, kurā dalībnieki izstrādā mācību instrumentus un palīglīdzekļus būvniecības nozares pasniedzējiem.

Tulkos vietējā valodā

Tā rezultāts ir mācību materiāls angļu valodā, ko nākamajā posmā projekta dalībnieki tulkos savas valsts valodā un pielāgos pasniegšanai vietējās izglītības iestādēs vai mācību centros, kā arī kopīgos digitālā platformā, kur tas būs pieejams visiem lietotājiem. Mācību materiālā ir prezentācijas ar galvenajām tēmām par ilgtspējību un zaļo būvniecību, kā arī piemēri, uzdevumi un testa jautājumi zināšanu pārbaudei.

Nākamgad no februāra līdz aprīlim jaunos materiālus izmantos pirmo 80 studentu pilotapmācībā. Lietuvā pēc jaunveidotās programmas mācīsies 40 studenti, pa 20 – Igaunijā un Latvijā. Videi draudzīgu metožu apguve pirmajai grupai notiks Daugavpils Būvniecības tehnikumā. Pēc pirmā cikla pieredzes un atsauksmēm mācību materiālus vēl varēs uzlabot.

Saziņa tiešsaistē nekavē

Projekta koordinators ir Viļņas Jeruzalemes darba tirgus mācību centrs Lietuvā, tā partneri – Viļņas Tehnoloģiju un dizaina koledža, Lietuvas Būvnieku asociācija, Andalūzijas mācību centrs Inercia Digital S.L. Spānijā, Jervas apriņķa Profesionālo mācību centrs Igaunijā, Daugavpils Būvniecības tehnikums un Latvijas Būvnieku asociācija.

Pašlaik saziņa un sadarbība starp partneriem notiek tiešsaistē, un tas projekta virzību un rezultātus neietekmē. 23.–27.novembrī strādājām tiešsaistē, lai parādītu kolēģiem paveikto un kopīgi sagatavotu jautājumus zināšanu pārbaudes testam.

Projekta mērķis ir nostiprināt videi draudzīgu darba kultūru būvniecības nozarē. Tas noslēgsies 2022.gada februārī ar gataviem mācību instrumentiem nozares speciālistiem par videi draudzīgu būvniecību latviešu, lietuviešu un igauņu valodā.

Līdz šim jau sagatavotas vadlīnijas ilgtspējības apmācībai ar mērķi sniegt norādes būvniecības profesionālās izglītības programmu izstrādātājiem, kā arī pedagogiem, kas lasa lekcijas kvalificētiem celtniecības darbiniekiem.

Baiba Mierkalne, Latvijas Būvnieku asociācija

Pārpublicēts no žurnāla Būvinženieris decembra numura (Nr.77).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.