Topošā Lāčplēša kvartāla pirmais sadarbības partneris būs veikals “Lidl”

0
98
Projekta vizualizācija

Investīciju un attīstības kompānija Estmak Capital noslēgusi līgumu ar Lidl Latvija par sadarbību jaunajā Lāčplēša dzīvojamajā un biznesa kvartālā. Topošais kvartāls atrodas blakus Rīgas vēsturiskajam centram, un jaunā Lidl veikala būvniecība būs nozīmīgs pagrieziena punkts šī rajona attīstībā.

Industriālais Lāčplēša kvartāls top Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonā, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tāpēc visam kvartālam, tostarp jaunajam Lidl veikalam, ir jāatbilst augstām arhitektūras prasībām.

Kvartāls atrodas agrākajā rūpnieciskajā rajonā, un tāpēc, attīstot Lāčplēša kvartāla projektu, Estmak Capital tajā  ir saglabājusi vēsturiskā industriālā mantojuma stilu. Jaunā Lāčplēša kvartāla projektu ir izstrādājuši arhitektu biroji DUAL arhitekti (Latvija) un Archunion (Ukraina). Autentisku sajūtu rada fasādēs izmantotā vēsturisko ķieģeļu imitācija un stilistiski atturīgie toņi. Lai uzsvērtu rajona vēsturi, centrālajā laukumā kā orientieris ir saglabāts 19. gadsimta skurstenis.

Kvartāla galvenais kustības ceļš ir veidots, orientējoties uz cilvēkiem, nevis automašīnām. Šī iedvesmojošā ideja ir balstīta uz pagājušā gadsimta 70. gados Nīderlandē izstrādāto Woonerf (dzīvojamās ielas) koncepciju, kuras centrā ir dzīva un cilvēkam draudzīga pilsētas telpa. Automašīnas ir atļautas, bet galvenais uzsvars tomēr ir uz gājējiem un velosipēdistiem.

Starp ēkām atrodas centrālais laukums, kas ir sadalīts segmentos ar ērtiem soliņiem un zaļām saliņām. Kopā ar apkārt esošajām kafejnīcām un mazajiem veikaliņiem tas veido mājīga pilsētas centra sajūtu. Tāpat ir saglabāti teritorijā esošie koki un papildus ir izveidoti visa gada garumā zaļojoši apstādījumi.

Lāčplēša ielas kvartālā tiks izbūvēti 600 jauni dzīvokļi un komerctelpas 14 000 kvadrātmetru platībā. Gandrīz 50 miljonu eiro vērtais investīciju projekts ir nominēts vērienīgāko nākotnes plānu kategorijā BRELF balvai, kurā tiek vērtēti Latvijas nekustamā īpašuma projekti un iniciatīvas.