Topošie profesionāļi sacenšas sausās būves konkursā

0
902

Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā (RMMT) 3.–4.jūnijā risinās ikgadējais profesionālās izglītības skolu audzēkņu prasmju konkurss Sausā būve. Tajā piedalās trīs skolu komandas – ar mājniekiem sacenšas Rīgas Celtniecības koledžas un Saldus tehnikuma jaunieši, informē SIA Knauf tehniskais direktors Andris Veinbergs.

Prasmju konkursa Sausā būve uzdevums ir telpiskas sausās būves konstrukcijas izveidošana no starpsienām. Dalībnieki sauso būvi veido pēc zīmējuma, ievērojot minimālu materiālu patēriņu, tehniskos noteikumus, sienu un griestu konstrukciju atbilstību normatīviem, Ministru kabineta un ražotāja tehniskajiem noteikumiem.

Jauno būvnieku konkurss ir noslēdzošais šogad rīkotajā ciklā Skills Latvia 2021, kurā kopš marta savas prasmes pārbaudījuši 16 profesionālās izglītības virzienos studējošie jaunieši, vēstīts Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā.

Sausās būves konkursa galvenā atbalstītāja jau tradicionāli ir kompānija Knauf, to atbalsta arī uzņēmums Hilti. Sausās būves konkurss šogad risinās RMMT jaunajā ēkā, par kuru aprakstu lasiet Būvinženiera aprīļa numurā.

Pirmās dienas video: