Torņkalna stacijā atjaunots 1941.gada deportāciju piemiņas vagons

0
390

Atjaunots 1941.gada deportāciju piemiņai veltītais dzelzceļa vagons Torņkalna stacijā. Pirmoreiz apmeklētājiem tas apskatāms Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākumā šodien, 14.jūnijā, plkst.15, informē Rīgas pašvaldība. 

Represiju piemiņas vagons Torņkalna stacijā tika novietots 1996.gadā. Līdz 2018.gadam tas bija Latvijas Okupācijas muzeja īpašums, ko pārņēma Rīgas dome. Sliktā tehniskā stāvoklī esošais piemiņas objekts tika atjaunots, nomainot bojātās koka detaļas sienās. Tāpat tika nomainītas bojātās spāres un jumta dēļu klājums, kā arī veikta vagona jumta skārda seguma uzklāšana. Atjaunots arī vagona bīdāmo durvju slīdmehānisms.

Atjaunošanas darbi izmaksāja 9,5 tūkstošus eiro. Tos veica SIA JP Group, kas tika izvēlēta Rīgas pieminekļu aģentūras  izsludinātajā iepirkuma konkursā.

“Dzelzceļa vagons ir iespaidīgākais elements komunistiskā terora upuru piemiņas vietā Torņkalnā, kas simbolizē tās ciešanas, ko pirms vairāk kā astoņdesmit gadiem nācās pārdzīvot vairāk nekā piecpadsmit tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Deviņdesmitajos gados restaurētais vagons jau vairākus gadus bija sliktā tehniskā stāvoklī. Esmu gandarīts, ka šobrīd ir izdevies vagonu atjaunot un tas turpinās atgādināt par nežēlīgajam represijām arī turpmāk,” uzsver Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Gunārs Nāgels.