Tukuma novadā satiksmei slēgs tiltu pār Vēdzeles upi

0
37
Attēls ilustratīvs

Tukuma novadā no 2. aprīļa satiksmei slēgs tiltu pār Vēdzeles upi, aģentūru LETA informēja Latvijas valsts ceļi (LVC) pārstāvji.

LVC informē, ka 1960.gadā celto tiltu pār Vēdzeles upi nojauks un tā vietā uzbūvēs jaunu dzelzsbetona tiltu, tādējādi no šodienas tilts satiksmei būs slēgts.

Posmu būs iespējams apbraukt, izmantojot autoceļu Kandava-Saldus (P109) vai autoceļu Aizstrauši-Starpiņas (V1478).

Kā norāda LVC, Tukuma novadā pie Zemītes sākas būvdarbi uz reģionālā autoceļa Tukums-Kuldīga (P121), kur pārbūvēs tiltu pār Vēdzeles upi, brauktuvi no tilta līdz krustojumam ar reģionālo autoceļu Kandava-Saldus (P109) un pašu krustojumu.

Vienlaikus sākas darbi arī uz autoceļa Kandava-Saldus (P109), kur 14,5 kilometru posmā no autoceļu krustojuma (P109/P121) līdz Saldus novada robežai pārbūvēs ceļa konstruktīvās kārtas un visā posmā ieklās asfaltbetona segumu.

LVC norāda, ka abos posmos jau patlaban atļautais braukšanas ātrums samazināts līdz 50 kilometriem stundā, bet, pieaugot būvdarbu apjomam, ieviesīs pagaidu luksoforu posmus un autovadītājiem maršrutā Rīga-Kuldīga (P121) un Kandava-Saldus (P109) līdz vēlam rudenim būs jāplāno ilgāks laiks ceļā.

Autoceļa Tukums-Kuldīga (P121) un Vēdzeles tilta būvdarbus īsteno piegādātāju apvienība Būvinženieris V3, savukārt projekta autors ir SIA Projekts EAE un būvuzraudzību nodrošina piegādātāju apvienība BPU&IngWay. Būvdarbus plānots pabeigt līdz šā gada novembrim.

Savukārt uz autoceļa Kandava-Saldus (P109) būvdarbus veic SIA Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”, bet projekta autors ir AS Ceļuprojekts un būvuzraudzību veic SIA Būvju profesionālā uzraudzība. Būvdarbi ilgs līdz šī gada būvdarbu sezonas beigām.

Būvdarbu posms uz autoceļa Kandava-Saldus (P109) ir iekļauts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Administratīvi teritoriālās reformas ietvaros izstrādātajā ceļu remontdarbu programmā, un būvdarbi tiek finansēti no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļiem.