Turpina palielināties būvniecības izmaksu līmenis

0
354
Attēls ilustratīvs

Septembrī, salīdzinot ar augustu, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas palielinājās par 1%, strādnieku darba samaksa – par 0,7%, bet būvmateriālu cenas pieauga par 0,6%.

Septembrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums smiltīm, kā arī mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksu kāpums ekskavatoriem.

Salīdzinot ar pagājušā gada septembri, būvniecības izmaksas palielinājās par 10%. Būvmateriālu cenas palielinājās par 14,3%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 6,2%, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 5%.

Šī gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2.ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 4,2%. Būvmateriālu cenas pieauga par 6,2%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 2,1%, bet strādnieku darba samaksa palielinājās par 1,7%.

2021.gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2020.gada 3.ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis pieauga par 9%. Būvmateriālu cenas palielinājās par 13%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 5,2%, bet strādnieku darba samaksa pieauga par 4,4%.

Informāciju par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2021.gada oktobrī publicēs 26.novembrī.