Turpinās apjomīgi pārbūves darbi Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā

0
251
Foto: Alūksnes novada pašvaldība

Pērnā gada nogalē sāktie Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vēsturiskā korpusa pārbūves darbi rit pilnā sparā. Kā informē Alūksnes novada pašvaldībā, lai arī pārbūves process ir darbietilpīgs, iekštelpas jau sāk iegūt jaunas aprises un fasādē atklājies ēkas senākais kultūrslānis.

Līdz šim jau demontēta vecā apkures sistēma, veikta iekštelpu esošā apmetuma labošana un izlīdzināšana, sienu virsmu sagatavošana, sienu gruntēšana un špaktelēšana, izbūvētas jaunas telpas. Atsevišķu telpu sienas un griesti ieguvuši jaunu krāsojumu. Vienā mācību kabinetā jaunu veidolu ieguvusi arī grīda.

Šobrīd turpinās aktīvi jaunizveidotās kāpņu telpas sienu mūrēšanas darbi, kur pēc ēkas pārbūves atradīsies pacēlājs, tā nodrošinot piekļuvi personām ar kustību traucējumiem. Tāpat arī norit betona kāpņu remonts galvenajā trepju telpā, kurai līdzās tiek attīrītas flīžu šuves un aizpildītas ar atbilstošiem materiāliem. Atsevišķas flīzes tiek arī nomainītas. Jaunu krāsojumu ieguvušas arī kāpņu margas.

Līdztekus turpinās arī iekšējo inženiertīklu un elektroinstalācijas izbūve un apkures sistēmas cauruļvadu montāža. Tiek izbūvēta efektīvāka zibensnovadīšanas, lietus kanalizācijas un drenāžas sistēma. Ēkas 4. stāvā norit ventilācijas sistēmas izbūve, kas paredz gaisa kvalitātes uzlabošanu ēkā esošajās zālēs.

Ēkas ārpusē ir atrakti pamati, lai veiktu to hidroizolācijas izveidi un siltināšanu. Tiek sagatavota ieejas pandusa pamatne, kā arī abas ēkas savienojošās galerijas balsta vietu izveide. Lai ēka veidotu vienotu ēku ansambli ar jaunāko klašu korpusu, norit fasādes iepriekšējo krāsojumu izpēte un šo krāsojumu noņemšana, lai gala rezultātā iegūtu vēsturiski senāko fasādes krāsu.

Ņemot vērā, ka ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, tiek saglabātas un atjaunotas dažādas vēsturiskās detaļas  – restaurētas durvis un oriģinālās grīdas flīzes, saglabātas kāpņu margas, 3. un 4. stāva grīdlīstes, kas atklāj autentisko stilu ēkas vēsturē. Lai gan nav paredzēta ēkas restaurācija, tomēr pēc demontāžas darbiem atklājušies atšķirīgo periodu vēsturiskie krāsojumi, kurus izpētot, tiek plānots saglabāt ēkas funkcionālisma stilā veidoto iekštelpu dizainu.

Darbus objektā veic SIA RERE MEISTARI, būvuzraudzību nodrošina SIA Būvuzraugi LV.

Foto: Alūksnes novada pašvaldība