Turpinās darbu iesniegšana “Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020”

0
2

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) aicina iesniegt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020 vēl līdz 4.septembrim tiešsaistē. Gada balva ir liels notikums Latvijas arhitektūrā, kas akcentē un cildina izcilākos sasniegumus nozarē, un aicina uz diskusiju arī sabiedrību par aktualitātēm arhitektūras tendencēs. Šogad balva atzīmēs savu 25.gadadienu, un notiks īpaši svinīgā gaisotnē. Balvu saņēmēji tiks paziņoti 30.oktobrī.

Latvijas Arhitektūras gada balva (LAGB) ir nacionālās nozīmes prestižs apbalvojums, kas ne tikai akcentē izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un rūpējas par nozares attīstību, bet arī veicina sabiedrības izpratni par arhitektūras un būvniecības procesiem. Šogad balva atzīmēs savu 25.gadadienu, kas uzsver arhitektūras izaugsmes un nozares nozīmi Latvijā.

Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteikto darbu klāsts atspoguļo pašreizējo Latvijas arhitektūras vidi, galvenās tendences un nozīmīgākos procesus. Pēdējo gadu balvu ieguvēji pierāda un visi iesniegtie darbi aktualizē cieņu pret vēsturisko mantojumu, kuru cenšas ne tikai sargāt, bet arī izcelt globālā līmenī. Tajā pašā laikā arhitektūra apvieno prasmīgu tradicionālo materiālu pielietojumu, kas tiek papildināta ar mūsdienīgiem un inovatīviem risinājumiem. Atgādinām, ka 2019.gada zelta ananasu jeb Lielo arhitektūras gada balvu ieguva Brigita Bula arhitekti veidotā Sāls māja Pāvilostā, bet Gada balvu ieguva SIA Arhitektes Ināras Caunītes biroja un dizaina biroja H2E realizētā Alūksnes Bānīša stacija, SIA MAAJA skan jaunbūvētā Lubānas kapliča un SIA Grupa93 organizētais MadCity Riga 2018.

Darbus iesniegt aicināti gan arhitekti un pasūtītāji, gan būvnieki, pašvaldības un sabiedriskās institūcijas. Ar konkursa nolikumu, darbu iesniegšanas un vērtēšanas kārtību var iepazīties rīkotāja, LAS mājaslapā.

Šogad darbus vērtēs iepriekšējā gada Lielās gada balvas ieguvēja arhitekte Brigita Bula, Gada balvas ieguvēji arhitekti Ināra Caunīte, Vita Škapare un Artūrs Lapiņš, kā arī arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs un dizianers Holgers Elers. Atlases žūrijas izvirzītos nominantus konkursa otrajā kārtā vērtēs fināla žūrija, kuras sastāvā būs pieredzējuši arhitekti no ārvalstīm, kā arī viens atlases žūrijas pārstāvis. Latvijas Arhitektūras gada balva ietver trīs pakāpju apbalvojumus – atlases žūrijas balvu un atzinības diplomu visiem izvirzītajiem nominantiem, fināla žūrijas balvu jeb LAGB 2020 labākajiem nominētajiem darbiem un LAGB 2020 Grand Prix jeb Lielo gada balvu, kura tiek piešķirta vienam darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu.

Latvijas Arhitektūras gada balvai var pieteikt gan Latvijā realizētus darbus (neatkarīgi no autoru valstiskās piederības), gan tādus, kas realizēti citviet pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija. Tie var būt gan objekti (būves un citi būvdarbu rezultātā tapuši darbi), gan procesi jeb tādi darbi, kurus tā pieteicējs uzskata par notikumu Latvijas arhitektūrā, piemēram, grāmatas, periodiski vai citi izdevumi, interneta resursi, TV vai radio raidījumi, pētījumi, izstādes, izglītojoši vai sabiedriski pasākumi, mākslas darbi un citi projekti. Objektu pieteikumi tiek pieņemts sekojošās kategorijās: sabiedriskas ēkas (kultūras, izglītības, veselības un ārstniecības iestādes, sakrālās ēkas, sporta būves), komercēkas un ražošanas ēkas (viesnīcas, biroju ēkas, tirdzniecības ēkas, ražošanas ēkas), inženierbūves, individuālās dzīvojamās ēkas, daudzdzīvokļu ēkas, restaurācijas darbi, interjeri (publiskie un privātie), kā arī ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums un vides objekti. Latvijas Arhitektūras gada balvai var iesniegt darbus, kas tapuši arī agrāk par 2019.gadu, ja vien tie konkursam nav bijuši iesniegti iepriekš. Konkursam netiek pieņemti nerealizēti projekti vai nepabeigti objekti.

Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020 nominētie darbi tiks publiski paziņoti pēc pieteikšanās termiņa un atlases žūrijas darba beigām, savukārt visu apbalvojumu saņēmēji tiks nosaukti un godināti pasniegšanas svinīgajā ceremonijā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit