Notiek Preiļu Kultūras centra ēkas pārbūves darbi

0
352
Foto no Preili.lv

Lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti un iekštelpu vizuālo izskatu, šī gada gada pavasarī tika sākti renovācijas darbi Preiļu Kultūras centrā. Šobrīd no visiem plānotajiem būvdarbiem aptuveni 70 % jau ir veiksmīgi realizēti, informē novada pašvaldībā.

Kultūras nama ēkā veikta esošā parketa seguma un grīdas konstrukciju pilnīga demontāža, zāles grīdas siltināšana ar putupolistirola siltumizolāciju un jauna zāles un skatuves grīdas seguma nomaiņa. Demontēta vecā, morāli novecojusī ventilācijas sistēma, izbūvētas mehāniskās ventilācijas un rekuperācijas sistēmas, kas veicina gaisa caurplūdi un apmaiņu atbilstoši mūsdienu prasībām. Šobrīd aktīvs darbs notiek pie ēkas bēniņu pārseguma un bēniņu telpā esošo sienu siltināšanas un jumta seguma nomaiņas, turpinās siltummezgla modernizēšana un darbu rezultātā kultūras centrs tiek arī pie jauna, energoefektīva iekštelpu apgaismojuma.

Esošo nokrišņu ietekmē ir neliela nobīde no plānoto būvdarbu grafika, šobrīd apturēti darbi pie saules bateriju uzstādīšanas, bet tas neliedz pabeigt būvdarbus iekštelpās, tāpēc bažas par līguma termiņa pagarinājumiem nav pamatotas. Plānotais objekta nodošanas termiņš: 2023. gada aprīļa beigas.