Tuvākajā laikā sāksies Jelgavas tirgus būvniecība, kas ir iekavējusies, jo pirmais pilsētas domes lēmums paredzēja, ka tirgum jābūt gatavam jau 2019.gadā.

Kā aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā, pērn Jelgavas tirgus izveides termiņš pagarināts par trim gadiem, un tagad pašvaldība ziņo, ka tuvāko nedēļu laikā tiks sākta jaunā tirgus paviljona un stāvlaukuma būvniecība teritorijā pie Jelgavas dzelzceļa stacijas.

Tirgus attīstītāju SIA Termināla tirgus valdes priekšsēdētājs Vladimirs Šalajevs skaidroja, ka jaunā tirgus attīstības koncepcija ir sadalīta divās daļās, vispirms sākot tirgus paviljona un autostāvvietas izbūvi un pēc tam – tirdzniecības un izklaides centra, kā arī autoostas būvniecību.

Gatavojoties darbiem, būvdarbu zona pakāpeniski tiek nožogota, un autovadītājiem, kuri ikdienā savu transportu stāvēšanai novieto stacijas tuvumā pie sliežu ceļiem, jāņem vērā, ka turpmāk tas nebūs iespējams. Savukārt no 10.decembra paredzēts pilnībā slēgt esošo auto stāvlaukumu. Pašvaldība aicina autovadītājus izvēlēties labiekārtoto stāvlaukumu Sporta ielā 2, kur var novietot līdz pat 250 automašīnām.

Objektam “Tirgus paviljons, stāvlaukums Zemgales prospekts 19a, Sporta iela 2b, Jelgava” ir izsniegta būvatļauja, kā arī saskaņots tā būvprojekts, informēja Jelgavas pašvaldības Būvvaldes vadītāja Inita Dzalbe. Savukārt Šalajevs skaidroja, ka ir izraudzīts jaunā tirgus būvnieks – darbus veiks SIA V.J.M.Būve. Līgums ar būvnieku ir noslēgts, un reāli būvdarbi teritorijā sāksies jau tuvākajā laikā.

Jaunā tirgus paviljona un stāvlaukuma būvniecību uzņēmums plāno pabeigt 11 mēnešu laikā, un 2021.gadā Jelgavas tirgus sāktu darboties jaunajā vietā. Projekta būvdarbu sākotnējās izmaksas tiek paredzētas aptuveni sešu miljonu eiro apmērā.

Jaunā tirgus paviljona ēka būs divstāvīga. Pirmajā stāvā atradīsies labiekārtotas tirdzniecības vietas, atsevišķi nodalot pārtikas un citu preču tirgus daļu, savukārt ēkas otrajā stāvā atradīsies tirgus administrācijas telpas, kā arī atsevišķas telpas nomniekiem. Abu stāvu kopējā platība ir 4354 kvadrātmetri.

Tāpat teritorijā tiks izbūvēta autostāvvieta 218 automašīnām un 88 velonovietnes. Starp stāvlaukumu un tirgus paviljonu būs labiekārtota teritorija, kur paredzēta āra tirdzniecības nojume ar kopējo platību 629 kvadrātmetri, kā arī apmeklētāju atpūtas un bērnu rotaļu zona.

LETA jau vēstīja, ka Valsts policija (VP) izmeklē kriminālprocesu, kas skar Jelgavas pašvaldībai daļēji piederošā SIA Jelgavas tirgus pamatkapitāla palielināšanu.

Par Šalajevam piederošā uzņēmumā uzņēmuma SIA ERA2K TT spēju nodrošināt nepieciešamās investīcijas izbūvēt jaunu tirgu vairākkārt pauduši bažas domes opozīcijas deputāti, viņi arī uztraukušies, ka dome zaudēs savu ietekmi uzņēmumā.

Savukārt kāda privātpersona vērsusies tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu pārbaudīt ERA2K TT līdzekļu legalitāti, norādot arī uz iespējamo korupciju. Iesniedzēja uzmanību piesaistījis tas, kas Jelgavas tirgus pamatkapitāla palielināšana veikta piecos atsevišķos maksājumos, katrā pārskaitot pa 160 000 eiro. Iesniegumā norādīti arī citi argumenti.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), izvērtējot iesniegumu, secinājis, ka tas nesatur ziņas, kas norādītu uz korupciju. Taču, iespējams, noticis noziedzīgs nodarījums, par kuru paredzēta kriminālatbildība Krimināllikuma 195.pantā, proti, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

VP Zemgales reģiona pārvaldē, kur nonācis KNAB pārsūtītais iesniegums, aģentūrai LETA pērnā gada oktobrī atklāja, ka ir sākts kriminālprocess.

Vēlāk arī toreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) pieprasīja paskaidrojumus Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam (ZZS) par iespējamu domei un priekšsēdētājam noteikto pienākumu nepildīšanu saistībā ar pašvaldībai daļēji piederošā Jelgavas tirgus pārvaldību.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir saņēmusi informāciju par iespējamiem Jelgavas pilsētas domes un mēra pārkāpumiem saistībā ar Jelgavas tirgus pārvaldību. Proti, ministrijas rīcībā nonākusī informācija liecina, ka dome, iespējams, ir pieņēmusi lēmumus pretēji pašvaldības interesēm.

Saņemot Rāviņa vēstuli ar sniegto skaidrojumu un, izvērtējot saņemto informāciju, VARAM secināja, ka norādītie fakti, iespējams, satur noziedzīga nodarījuma pazīmes, līdz ar to pārbaudes veikšana saistībā ar iespējamajiem noziedzīgiem nodarījumiem ir izmeklēšanas iestāžu kompetencē, un ministrija sniegusi VP informāciju par veikto pārbaudi saistībā ar iespējamajiem pārkāpumiem.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit