Uz ES fondu atbalstu siltumsūkņu uzstādīšanai cer 206 projekti

0
146

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) saņēmusi 206 projektu iesniegumus par Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta piešķiršanu siltumsūkņu uzstādīšanai. Šim projektu atlases uzsaukumam paredzēti trīs miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), kas ir pietiekams iesniegto projektu apstiprināšanai.

Lielākā interese bijusi par siltumsūkņu ierīkošanu mājsaimniecībās Rīgas plānošanas reģionā – saņemti 79 projekti; augsta aktivitāte arī Vidzemes (56) un Kurzemes (44) reģionos. Savukārt Zemgalē (15) un Latgalē (12) projektu skaits ir salīdzinoši mazāks.

Populārākais siltumsūkņu tips, ko vēlas uzstādīt, ir gaiss – ūdens; tāds paredzēts 94% jeb 194 projektos, savukārt zeme – ūdens vai ūdens – ūdens tipa siltumsūknis plānots 12 gadījumos. Izmantot ES fondu līdzfinansējumu arī saules paneļu uzstādīšanai paredzēts 78 projektos, plānotā uzstādāmā jauda – 642 kW.

Projektu iesniegumos kopumā plānotais ERAF finansējums ir 2,66 miljoni eiro, līdz ar to pieejamais atbalsta apjoms ir pietiekams, lai varētu atbalstīt visus projektus, kas atbildīs programmas nosacījumiem un kritērijiem.

Kā ziņots, īstenojot projektu, ir iespējams papildus veikt arī apkures sistēmas ar sildelementiem pilnīgu atjaunošanu, pārbūvi vai izveidi, saules paneļu sistēmas (ar pieslēgumu elektrotīklam) iegādi un uzstādīšanu, pieslēguma elektrotīkliem jaudas palielināšanu.

Projektus siltumsūkņu uzstādīšanai CFLA pieņēma divus mēnešus – no 2023.gada 26.jūlija līdz 25.septembrim. Pēc projektu iesniegšanas beigu termiņa projektus izvērtēs trīs mēnešu laikā, projektu īstenošana jāveic ne ilgāk kā divu gadu laikā. Projektu atlases dokumentācija publicēta CFLA tīmekļvietnē, tur tiks publicēta arī informācija par apstiprinātajiem projektiem.