Uzlabos energoefektivitāti Rīgas pašvaldības policijas ēkā

0
200
Attēls ilustratīvs

Rīgas pašvaldība ir parakstījusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par energoefektivitātes paaugstināšanas darbu veikšanu Rīgas pašvaldības policijas ēkā Zentas Mauriņas ielā 1, informē Rīgas domes pārstāvji.

Lai paaugstinātu ēkas energoefektivitāti un samazinātu enerģijas patēriņu, projekta ietvaros tiks veikta ēkas ārējo norobežojošo konstrukciju (fasādes un cokola) siltināšana, logu nomaiņa, ēkas inženiertīklu automatizācija un gaismekļu nomaiņa.

Ņemot vērā, ka pašvaldības policija savas funkcijas veic diennakts režīmā, tās ēkas energoresursu patēriņš ir augstāks nekā citām pašvaldības administratīvajām ēkām. Noslēdzoties projektam, būtiski samazināsies ēkas uzturēšanai nepieciešamais siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņš un pašvaldības izdevumi. Tiek plānots, ka primārās enerģijas patēriņš samazināsies par 52 008 kWh gadā. Mazāks būs arī siltumnīcefekta gāzu emisijas daudzums (plānotais samazinājums – 11.59 t/CO2 gadā), sniedzot ieguldījumu gaisa kvalitātes uzlabošanā. Vienlaikus tiks nodrošināta pašvaldības policijas darbība drošās, ērtās un iedzīvotājiem pieejamās telpās, veicināta resursus saudzējošas attieksmes veidošanās sabiedrībā, kā arī tiks radīta sakārtota un vizuāli pievilcīga pilsētvide. Darbus plānots uzsākt tiklīdz būs būvdarbiem piemēroti laikapstākļi ‒ aprīlī vai maijā. Projekta kopējās izmaksas ir 294 490 eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit